امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۲۲:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 9189
تاریخ انتشار: ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۴۳
تعداد بازدید: 116
به گزارش خبرنگار حوادث خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در روز 8 فروردین سال جاری از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی 110 وقوع یک فقره قتل در ...

به گزارش خبرنگار حوادث خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در روز 8 فروردین سال جاری از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی 110 وقوع یک فقره قتل در بلوار کشاورز ـ خیابان کبکانیان ـ کوچه قزوینی به کلانتری 148 انقلاب اعلام شد.

با حضور مأموران کلانتری و بررسی‌های اولیه مشخص شد جسد متعلق به مردی حدوداً 30 ساله و فاقد هرگونه مدارک شناسایی است که بر اثر ضربات چاقو به قتل رسیده که در بازرسی‌های اولیه صورت گرفته از محل کشف جسد یک قبضه چاقوی دو لبه 30 سانتی متری آغشته به خون نیز کشف شد.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع قتل عمد و به دستور قاضی رسولی، بازپرس شعبه پنجم دادسرای ناحیه 27 تهران، پرونده جهت رسیدگی تخصصی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

با آغاز رسیدگی به پرونده، کارآگاهان در اولین اقدامات خود و برای شناسایی هویت مقتول به بررسی بانک اطلاعاتی افراد فقدانی پرداخته و اطلاع پیدا کردند که خانواده‌ای اعلام کرده که فردی به نام یاسر 32 ساله دانشجو و دارای معلولیت حرکتی از ناحیه پا ـ در ساعت 23:30 هفتم فروردین با خودرو پراید شخصی اش از منزل یکی از دوستانش واقع در میدان پاستور و به قصد بازگشت به منزل خارج شده و از آن پس هیچگونه اطلاعی از او وجود ندارد، بنا بر اظهارات اعضای خانواده، تماس های مکرر با تلفن همراه یاسر ادامه داشته اما او پاسخگوی تماس های آنها نبوده و نهایتاً تلفن همراهش خاموش شده که با تصاویر ارائه شده یاسر از سوی خانواده‌اش، کارآگاهان موفق به شناسایی هویت جسد ناشناس شدند.

با توجه به اظهارات خانواده مقتول و احتمال وقوع سرقت منجر به قتل، بلافاصله دستور توقیف خودرو پراید مقتول در سیستم سراسری پلیس ثبت و همزمان، بررسی تراکنش مالی حسابر عابر بانک مقتول از سوی کارآگاهان اداره دهم آغاز شد.

بررسی‌های به‌عمل آمده مشخص کرد تنها یک روز پس از کشف جسد، برداشت وجه نقد از حساب مقتول در شعبه نبرد شمالی انجام شده؛ کارآگاهان با مراجعه به شعبه بانک خیابان نبرد شمالی و بررسی تصاویر دوربین‌های مداربسته موفق به شناسایی تصویر جوانی حدودا 30 ساله شدند که با یک دستگاه خودرو پراید سفید رنگ به بانک مراجعه و اقدام به برداشت پول از حسابِ مقتول کرده است.

با انجام اقدامات پلیسی و شناسایی هویت برداشت کننده حساب به نام مسعود 29 ساله، کارآگاهان در روز 4 اردیبهشت سال جاری اقدام به دستگیری وی در محل سکونتش کردند؛ همزمان با دستگیری مسعود، کاراگاهان اطلاع پیدا کردند که خودرو مقتول نیز توسط عوامل کلانتری، در خیابان نبرد شمالی ـ کوچه شهید خالقی کشف شده است.

مسعود پس از دستگیری، ضمن قبول این موضوع که وی اقدام به برداشت پول از حساب مقتول کرده، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: چند روز پیش برادرم به نام مهدی 28 ساله عابر بانکی را به من داد و به هیچ عنوان اطلاع نداشتم که عابر بانک سرقت شده است.

با توجه به معرفی مهدی از سوی برادرش، بلافاصله کارآگاهان مهدی را در خیابان نبرد شمالی دستگیر و به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل کردند.

با دستگیری مهدی و با وجود مواجهه حضوری وی با برادرش، مهدی منکر هرگونه اطلاع از وجود عابر بانک شد و عنوان داشت که از موضوع عابر بانک اطلاع ندارد؛ لذا کارآگاهان که متوجه اعتیاد مهدی به مصرف موادمخدر شیشه شده بودند، همزمان با بررسی سوابق احتمالی وی و با انجام هماهنگی‌های قضایی، به بازرسی محل سکونت مهدی در خیابان نبرد اقدام و در بازرسی از اتاق خواب مهدی موفق به کشف سوئیچ خودرو، مدارک شناسایی خودرو و گوشی تلفن همراه متعلق به مقتول شدند.

همچنین بررسی سوابق مهدی نشان داد که او علاوه بر اعتیاد به مصرف شیشه، دارای چندین فقره سابقه دستگیری و زندان به اتهام جرایم مختلف سرقت خودرو و فروش موادمخدر نیز است.

مهدی که با توجه به دلایل و مدارک بدست آمده چاره‌ای جز اعتراف نداشت، سرانجام در روز گذشته لب به اعتراف گشود و به زورگیری منجر به جنایت اعتراف کرد.
متهم در اعترافاتش به کارآگاهان گفت: شب حادثه، بعد از مصرف مقدار زیادی شیشه و در ساعات پایانی شب، برای خرید مواد از خانه خارج و مسیر طولانی را به صورت پیاده طی کردم؛ در بین راه، برای ماشینی که در حال حرکت در خیابان بود دست تکان دادم و راننده‌اش که همان مقتول بود، چند قدم جلوتر توقف کرد و من به عنوان مسافر سوار ماشین شدم؛ بعد از سوار شدن به ماشین از مقتول بابت سوار کردنم تشکر کردم.

بعد از چند دقیقه، مقتول در خصوص علت بیرون آمدنم در این ساعت از شب سؤال کرد و من نیز عنوان داشتم که قصد خرید شیشه دارم؛ همزمان با گفتن مطلب اعتیاد به شیشه، با چاقوی همراه خود که آنرا در آستین سمت راستم پنهان کرده بودم، چند ضربه به مقتول زده و وقتی می‌خواستم ضربات بعدی را بزنم، مقتول ترمز شدیدی کرد و در حالیکه دست مرا گرفته بود تا مانع از چاقو خوردنش بشود، چاقو به سینه اش فرو رفت.

وحشت زده از دیدن خون زیادی که بر روی دست، صورت و لباس مقتول ریخته شده بود، از ماشین پیاده و مقتول را از ماشین بیرون کشیدم و به گوشه‌ای از خیابان انداختم؛ وقتی می‌خواستم سوار ماشین بشوم، متوجه چاقو شدم که بر روی صندلی سمت راننده افتاده که آنرا به بیرون از ماشین پرتاب کردم و به سرعت در پشت فرمان ماشین نشسته و از محل متواری شدم؛ به نزدیکی‌های خانه که رسیدم، ماشین را در سر کوچه خالقی پارک و مدارک ماشین و دیگر وسایل داخل ماشین از جمله عابر بانک مقتول را به خانه بردم.

سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به اعتراف صریح متهم به ارتکاب جنایت، قرار بازداشت موقت از سوی بازپرس پرونده صادر و متهم جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها