امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۶:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 91893
تاریخ انتشار: ۷ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۴۷
تعداد بازدید: 117
حمیدرضا ترقی مسئول امور بین‌الملل حزب مؤتلفه اسلامی، در گفت‌و‌گو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به ...

حمیدرضا ترقی مسئول امور بین‌الملل حزب مؤتلفه اسلامی، در گفت‌و‌گو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به فرارسیدن سالروز هفتم تیر و شهادت شهید آیت‌الله بهشتی و یارانش، اظهار داشت: آیت‌الله بهشتی از تئوریسین‌های انقلاب به حساب می‌آمد و نقش بسیار مهمی در تربیت نیروهای اسلام‌شناس و انقلابی در طول مبارزات حضرت امام(ره) داشت.

*قانون اساسی مترقی امروز ثمره مجاهدت شهید بهشتی بود

وی با بیان اینکه شهید بهشتی توانست اسلام سیاسی را به جامعه عرضه کند، بیان داشت: ایشان زمانی که در حوزه تشریف داشتند طلاب ارزشمندی را تربیت کردند و در مدرسه حقانی و مسجد هامبورگ تلاش بسیاری برای معرفی چهره واقعی اسلام انجام دادند.

عضور شورای مرکزی حزب مؤتلفه در ادامه به اهمیت نقش شهید بهشتی در تدوین قانون اساسی پرداخت و توضیح داد: ایشان شخصیتی چهارچوب شناس بود و با ذهن و اعتقاد خود به اسلام سیاسی مبتنی بر فقه امام(ره) توانست در ابتدای انقلاب با حضور در مجلس خبرگان قانون اساسی فقه سیاسی شیعه را وارد قانونی اساسی کشور کند که چنین امر دشواری از سوی ایشان بخوبی انجام شد و امروز با یک قانون اساسی مترقی ثمره آن سال‌ها را می‌بینیم.

*پیوند نفاق و جریان‌های لیبرالیستی برای جلوگیری از پیشرفت ملت دست به ترور می‌زدند

وی اضافه کرد: ایشان شناخت بسیار عمیقی از مسائل حکومتی غرب داشت و کاملا حکومت‌های سوسیالیستی و لیبرالیستی را رصد می‌کرد و بر همین اساس توانست قواعد سیاسی ایران را در قالب حکومت جمهوری اسلامی تنظیم و تبیین کند.

ترقی با اشاره به وجود جریان‌های نفاق از ابتدای عمر انقلاب و تلاش آن‌ها برای براندازی نظام جمهوری اسلامی، خاطرنشان کرد: در طول دوران انقلاب هرگاه جریان‌های لیبرالیسیم با جریان نفاق پیوند برقرار کرده‌اند دست به ترور شخصیت‌های سیاسی زده اند و یا با فتنه‌های گوناگون قصد داشته‌اند مانعی برای مسیر ملت ایران ایجاد کنند و نگذارند ملت پیشرفت کند.

*رهبری انقلاب با دوراندیشی جریان‌های تزویر را رسوا کرده‌اند

وی با بیان اینکه تلاش فتنه‌گران و منافقان برای براندازی نظام جمهوری اسلامی حاصلی نخواهد داشت، تصریح کرد: وجود عمود خیمه انقلاب یعنی ولایت فقیه هیچ گاه اجازه نخواهد داد دشمنان به مقاصد پلید خود برسند.

مسئول امور بین‌الملل حزب مؤتلفه خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری پس از رحلت امام(ره) با دوراندیشی جریان های تزویر را رسوا کرده‌اند و به این ترتیب دشمنان ملت ایران هیچ جایگاهی بدست خواهند آورد، مردم در سال‌های پس از انقلاب به عمود خیمه انقلاب تکیه کرده‌اند و اجازه نداده‌اند وحدت ملی دچار آسیبی بشود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار