امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۱۴:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 91894
تاریخ انتشار: ۷ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۴۷
تعداد بازدید: 21
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه آمریکایی لس‌آنجلس تایمز، در حالیکه دولت «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه آمریکایی لس‌آنجلس تایمز، در حالیکه دولت «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا در صدد است 500 میلیون دلار دیگر به معارضان مسلح سوریه کمک کند، گروهی از ائتلاف معارضان سوری دستور انحلال و بازسازی کامل شاخه نظامی این گروه را داده است.

این تحول اساسی، جدیدترین نشانه از آشفتگی در ائتلاف معارضان خارج نشین سوریه، به حساب می‌آید. دولت اوباما این ائتلاف را بعنوان جایگزینی برای دولت «بشار اسد» رئیس‌جمهور سوریه می‌داند و این ائتلاف را با بودجه مالی و تجهیزات مورد حمایت قرار می‌دهد.

بر اساس این گزارش، «احمد طعمه»، نخست‌وزیر دولت ائتلاف معارضان سوریه، دستور انحلال شورای عالی نظامی که ناظر بر ارتش آزاد سوریه را که در سوریه علیه بشار اسد در حال مبارزه است، را داد.

وی اعضای فرماندهی نظامی را به کمیته نظارت مالی و اجرایی برای تحقیق ارجاع داد و در اظهارات اواخر روز پنجشنبه طعمعه هیچ‌گونه اتهام تخلف مشخص نیست.

طعمه روز جمعه در مصاحبه با العربیه گفت که این اقدام تا حدودی به این مفهوم است که کمپین نظامی مستقیماً در دستان فرماندهان سوری قرار گیرد.

این گروه معارضان سوری مدت‌ها با این اعتراضات روبرو بودند که رهبرانشان زمان زیادی را در هتل‌های 5 ستاره ترکیه و کشورهای همپیمان خلیج فارس می‌گذرانند، گرچه «عبدالله بشیر» رئیس ستاد مشترک ارتش آزاد سوریه، رسماً طبق گزارش‌ها در سوریه مستقر است.

طعمه تصریح کرد که اکثر فرمانده دیگر در سوریه حضور ندارند و در خاک ترکیه به سر می‌برند و بهتر است که نیروهای جدیدی که در خاک سوریه و میدان رزم هستند، نمایندگی را برعهده داشته باشند.

این اظهارات طعمه با انتقادات شدید حاکمیت نظامی معارضان خارج نشین سوریه روبرو شد و فرماندهان سابق این تصمیم را غیرمسئولانه و یک اشتباه فاحش حقوقی خواندند.
انتهای پیام/ی
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها