امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۰۸:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 9190
تاریخ انتشار: ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۴۳
تعداد بازدید: 80
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، مهدی چمران امروز در جریان پانصد و پنجاهمین جلسه علنی شورای شهر تهران با اشاره به بررسی لایحه «مجوز انتشار و فروش اوراق ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، مهدی چمران امروز در جریان پانصد و پنجاهمین جلسه علنی شورای شهر تهران با اشاره به بررسی لایحه «مجوز انتشار و فروش اوراق مشارکت جهت احیا و نوسازی بافت‌های فرسوده محلات شهر تهران در سال 1388» گفت: شهرداری قبلاً هم با انتشار اوراق مشارکت در بافت فرسوده عملا موفق نبوده است.
وی با بیان اینکه  اگرچه مجلس در لایحه بودجه اجازه انتشار اوراق مشارکت در بافت‌های فرسوده را داده است، تصریح کرد: قرار بود شهرداری طرح و برنامه خود را برای چگونگی هزینه کرد این منابع آماده کند که تا کنون هیچ طرحی به دست ما نرسیده است.
وی یادآور شد: شهرداری چند سال قبل  انتشار 400 میلیارد تومان اوراق مشارکت در بافت‌های فرسوده را در دستور کار خود قرار داد، اضافه کرد: اینکه منابع مالی را در بانک سپرده گذاری کنیم و 8 درصد سود بابت آن دریافت کنیم اما به مردم 20 درصد سود بدهیم کار ملانصرالدین است.
رسول خادم عضو دیگر شورای شهر هم با انتشار اوراق مشارکت جدید در بافت‌های فرسوده مخالفت کرد.
وی ادامه داد: قرار بود شهرداری گزارشی درباره اوراقی که قبلا منتشر کرده بود ارائه کند و طرح توجیهی هزینه کرد اوراق جدید را نیز در اختیار شورا قرار دهد اما این کار انجام نشد.
وی تأکید کرد: به دلیل نبود پاسخگویی لازم جمع‌بندی کمیسیون این است که ضرورتی برای استفاده از این منبع مالی در بافت‌های فرسوده وجود ندارد.
به گزارش فارس، اعضای شورای اسلامی شهر تهران به اتفاق آرا لایحه مجوز انتشار اوراق مشارکت در بافت‌های فرسوده را رد کردند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها