امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۳:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 9191
تاریخ انتشار: ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۴۳
تعداد بازدید: 87
به گزارش خبرنگار جامعه فارس حجت‌الاسلام محمد جواد حاج علی اکبری امروز صبح در همایش اخلاق انتخاباتی حماسیه سیاسی که در محل همایش بین‌المللی صدا و سیما ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس حجت‌الاسلام محمد جواد حاج علی اکبری امروز صبح در همایش اخلاق انتخاباتی حماسیه سیاسی که در محل همایش بین‌المللی صدا و سیما در حال برگزاری است اظهار داشت: نقش مساجد در تمام صحنه‌های زندگی مردم وجود دارد و بسیار حائز اهمیت است چرا که به عنوان پایگاه امامت و ولایت در حکومت اسلامی است.

رئیس ستاد  رسیدگی به امور مساجد کشور گفت: مأموریت و رسالت مساجد در صحنه انتخابات بسیار حائز اهمیت است به طوریکه برای مساجد علاوه بر تعریف نقش معنوی، نقش تربیتی و معرفتی، آموزشی و اجتماعی و همچنین سیاسی تعریف شده است.

وی بیان داشت: مسجد در فرهنگ اسلامی با آنچه که به عنوان معبد شناخته می‌شود بسیار متفاوت است.

وی بیان داشت: با پیروزی انقلاب اسلامی در مورد مساجد نیز بازگشتی اتفاق افتاد و برکات آن در آغاز و تداوم انقلاب اسلامی مشاهده شد. امروز در استقرار این احیاگری آثار مسجد در جریان بیداری اسلامی مشاهده می‌شود.

وی با بیان اینکه انتخابات نقطه حساس و برجسته‌ای است اظهار داشت: انتخابات تجلی‌ اراده عمومی در ساختار حاکمیتی کشور در تمام سطوح است.

وی یادآور شد: انتخابات عامل کلیدی در افزایش و حفظ سرمایه اجتماعی در تأمین آبروی ملی و رشد اعتقاد عمومی و همچنین تولید نشاط اجتماعی بخصوص تأمین کرامت ملی است.

رئیس ستاد  رسیدگی به امور مساجد کشور با بیان اینکه در گذشته در نظام حاکمیتی گذشته بیعت وجود داشته است افزود: هم‌اکنون بیعت به روز رسانی شده و تبدیل به انتخابات شده است.

حجت‌الاسلام حاج علی اکبری اضافه کرد: امام راحل نگاه جامع و زیبای خود را از این ظرفیت شناخته شده به خوبی بیان کرده است.

وی بیان داشت: انتخابات به زبان قرآن یکی از مصادیق بزرگ امر جامع است به طوریکه می‌توان گفت: انتخابات واجب شرعی، عقلی و ملی است.

وی ادامه داد: در کیفیت برگزاری انتخابات، چون انتخابات در متن جامعه اسلامی و شکل دادن عرصه‌های گوناگون حاکمیت اسلامی وجود دارد باید توجه ویژه‌ای به آن شود در این زمینه خوشبختانه کشور دارای نقاط امتیاز بسیار بالایی در مقایسه با سایر کشورها است.

وی درباره نقش مساجد در اخلاق انتخاباتی گفت: خاستگاه انتخابات در جامعه غیردینی بوده است البته این امر با ارزش‌های کشور سازگاری یافته است به طوریکه می‌توان گفت: انتخابات در کشور بهسازی شده است. 

حجت‌الاسلام حاج علی اکبری با بیان اینکه انتخابات از جامعه مبدا ارزش‌هایی را با خود به سایر کشورها انتقال داده است بیان داشت: این امر به عنوان یک چالش مطرح می‌شود در این شرایط باید در کنار برگزاری انتخابات به انتخابات هم‌تراز به نظام جمهوری اسلامی فکر کنیم و شیوه‌های درست آن را استخراج  کنیم.

رئیس ستاد  رسیدگی به امور مساجد کشور با بیان اینکه زمانیکه که مقدمات برگزاری انتخابات شکل می‌گیرد به تدریج نگرانی‌هایی هم ایجاد می‌شود گفت: جنگ قدرت ربطی به فرهنگ اسلامی ندارد و همچنین تخریب رقیب ربطی به فرهنگ اسلامی نخواهد داشت.

وی متذکر شد خارج شدن رقیب به هر قیمت در فرهنگ اسلامی جایگاهی ندارد.

وی خاطرنشان کرد: شکل‌گیری شایعات، تهمت‌ها و غیبت‌ها به بهانه جریان انتخابات در گوشه و کنار جامعه رخ می‌دهد.

حجت‌الاسلام حاج علی اکبری بیان داشت: یکی از راه‌ها برای اینکه از چالش‌ها بیرون بیاییم این است که انتخابات به مساجد کشیده شود.

وی بیان داشت: متاسفانه هم‌اکنون مشاهده می‌شود که انتخابات از مساجد به مکان‌های دیگر متمرکز می‌شود که این امر جای تأمل دارد البته در این زمینه شیوه‌نامه برگزاری انتخابات در مساجد تدوین شده است.

وی یادآور شد: هم‌اکنون حدود 80 هزار مسجد در کشور و 1800 مسجد در تهران فعال است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار