امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۸:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 91929
تاریخ انتشار: ۷ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۳۶
تعداد بازدید: 52
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با توجه به آغاز ماه رمضان تکلیف بازیکنان مسلمانی که در جام جهانی 2014 برزیل حضور دارند کمی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با توجه به آغاز ماه رمضان تکلیف بازیکنان مسلمانی که در جام جهانی 2014 برزیل حضور دارند کمی پیچیده می‌شود.

مسلمانان بسیاری در ترکیب تیم‌های فرانسه، الجزایر و آلمان حضور دارند که با ورود به ماه مبارک رمضان شرایط پیچیده‌ای پیدا می‌کنند. این در حالی است که جام جهانی فوتبال نیز وارد مراحل سخت و حذفی خود شده است.

رمضان یکی از اصول در دین اسلام است و به معنای این است که مسلمانان باید در این یک ماه روزه گرفته و توجه بیشتری به معنویات داشته باشند. آنها نباید از طلوع آفتاب تا زمان غروب، غذا خورده و یا آب بنوشند. این بدان معنا است که جدول زیستی بدن آنها باید دستخوش تغییر شود.

بازیکنان مسلمانی که در سفر هستند نباید روزه بگیرند. البته روزه برای کسانی که بیماری دارند نیز توصیه نشده است. بازیکنان تیم ملی فوتبال الجزایر اعلام کرده‌اند با وجود اینکه روزه گرفتن ممکن است برای سلامتی‌شان ضرر داشته باشد، ولی روزه می‌گیرند. این در حالی است که تیمشان در مرحله بعد دیدارهای سختی پیش رو دارد.

دیدیه دشان که هدایت تیم ملی فرانسه را به دست دارد در این خصوص اظهار نظری داشته و اعلام کرده گرفتن روزه را به عهده بازیکنانش قرار می‌دهد. وی در این زمینه گفت: شرایط سخت و حساسی است. نمی‌خواهم چیزی را به بازیکنی دیکته کنم. ما به دین هر کسی احترام می‌گذاریم. این نخستین باری نیست که با چنین شرایطی روبه‌رو می‌شویم. نگران نیستم و می‌دانم همه با این شرایط کنار می‌آیند.
انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها