امروز : چهارشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 August 22
۰۱:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 91946
تاریخ انتشار: ۸ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 11
حجت‌الاسلام محمدتقی رهبر در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان با توجه به ایام 7 تیرماه، سالروز شهادت شهید آیت‌الله دکتر بهشتی و 72 تن از اعضای حزب ...

حجت‌الاسلام محمدتقی رهبر در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان با توجه به ایام 7 تیرماه، سالروز شهادت شهید آیت‌الله دکتر بهشتی و 72 تن از اعضای حزب جمهوری اسلامی پیرامون شخصیت این شهید بزرگوار اظهار کرد: شهید بهشتی بدون هیچ اغراقی از چهره‌های زبده و نخبه انقلاب بود.

وی در تشریح ویژگی‌های بارز والای شخصیتی شهید دکتر بهشتی بیان کرد: شهید بهشتی علاوه بر تسلط بر مسائل حوزوی و علوم دینی در تحول تفکری دانشجویان، طلاب و جوانان نقش بنیادی داشت و از این بابت بسیاری از مدیران امروز کشور شاگردان دیروز وی هستند، راه‌اندازی مجموعه‌های متعدد انقلابی و ارزشی همچون دبیرستان دین و دانش قم از جمله این مصداق‌ها است.

امام جمعه موقت اصفهان تصریح کرد: حرکت بر مسیر انقلاب و اسلام و حضرت امام راحل از جمله ویژگی‌های ثابت رفتاری و عملکردی وی در طول حیات این شهید بزرگوار بود.

*اعتقاد و ارتباط با نخبگان ویژگی بارز شهید بهشتی بود

وی افزود: حقیقت امر این است که شهید مظلوم بهشتی یک روحانی آگاه به مسائل روز، زمان‌شناس و متعهد که با شناسایی ظرفیت‌ها و فرصت‌های بدیع همواره به دنبال تبلیغ اسلام و تربیت نیروی انسانی دینی بود و حتی این هدف خود را در سال‌های حضور خود در هامبورگ آلمان هم فراموش نکرد.

رهبر عنوان کرد: ارتباط و اعتقاد به نخبگان و متخصصان از دیگر ویژگی‌های بارز رفتاری این شهید بزرگوار در طول حیاتش بود.

*ایستادگی شهید بهشتی بر اصل ولایت‌فقیه آتش کینه دشمنان را برافروخت

وی در ادامه با صحه گذاشتن بر این نکته که اوج هجمه‌های دشمنان اسلام و انقلاب علیه شهید مظلوم بهشتی زمانی بود که استوار و تمام قد برای قرار دادن اصل ولایت‌فقیه در قانون اساسی ایستاد، گفت: بدون شک شهید آیت‌الله دکتر بهشتی در حمایت از آرمان‌های انقلاب و ولایت‌فقیه نمونه بود و با تدوین قانون اساسی نظام جمهوری اسلامی ایران و تأکید بر اصل ولایت‌فقیه کاری ماندگار در این عرصه از خود به یادگار نهاد.

لازم به ذکر است که شهید بهشتی درزمان حیاتش از طرف چند گروه همچون گروه‌های لیبرال، منافقین کوردل و ملی‌مذهبی‌ها با دلایل متعدد مورد هجمه و افترا قرار گرفت و شایعات بسیار زیادی پیرامون ویژگی‌های شخصیتی و زندگی شخصی وی در جامعه آن زمان به صورت سازماندهی شده‌ در بین عوام ترویج داده شد، چیزی که به اذعان دوستان، معتمدین انقلاب و به خصوص امام راحل و رهبر معظم انقلاب اصلاً واقعیت نداشت، به گونه‌ای که امام (ره) نیز پس از شهادت وی فرمودند که آنچه بیش از مصیبت شهادت شهید بهشتی بر من سنگین است مظلومیت ایشان است.

*شهید بهشتی همواره درصدد رسوا کردن چهره جریان نفاق و منافق بود

امام جمعه موقت اصفهان در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس مبنی بر اینکه به نظر شما دلیل مظلومیت شهید بهشتی و هجمه‌های زیاد خائنین و منافقین علیه شخصیت وی در طول حیاتش از چه بابت بود، عنوان کرد: ویژگی بسیار برجسته شخصیتی شهید بهشتی که قطعاً کینه و عداوت دشمنان اسلام و انقلاب را نسبت به خویش به دنبال داشت، افشاگری همیشگی وی از جریان نفاق و رو در روی جبهه نفاق اسلام ایستادن بود.

وی اظهار کرد: باید جوانان نسل سوم و چهارم انقلاب با شخصیت‌ها و پیشگامان بزرگ این نظام و انقلاب همچون شهید مظلوم بهشتی بیش از پیش آشنا شوند و بدانند که اوج هجمه‌ها، شایعات و افتراها علیه وی و خانواده‌اش زمانی بود که او همچون سرور و سالار شهیدان، امام بزرگوارش برای نشان دادن و رسوا کردن چهره منفور نفاق و منافق از هیچ کاری فروگذاری نکرد و در آخر هم تا پای جان بر این عهد و هدف خود ایستاد.
انتهای پیام/63030/گ۴۰
برچسب ها:
آخرین اخبار