امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۰۸:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 91967
تاریخ انتشار: ۸ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 46
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از کرمانشاه، عبدالرضا رحمانی فضلی پیش از ظهر امروز در جلسه شورای اداری استان کرمانشاه اظهار ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از کرمانشاه، عبدالرضا رحمانی فضلی پیش از ظهر امروز در جلسه شورای اداری استان کرمانشاه اظهار داشت: مباحث مربوط به استان کرمانشاه و مشکلات موجود را از قبل مورد بررسی قرار داده‌ایم.

وی با تاکید بر اینکه این موضوعات نیازمند توجه جدی است، افزود: ما در کشور دچار یک عقب‌افتادگی تاریخی و ساختاری هستیم و نظام برنامه‌ریزی ما کاملاً وارداتی و مبتنی بر منابع نفت بوده است.

وزیر کشور با بیان اینکه ادامه این نگرش نگران‌کننده است، بیان کرد: پس از انقلاب قدم‌های خوبی برای اصلاح ساختارها برداشته شد، اما همچنان شاهد وجود مشکلاتی در این زمینه هستیم.

وی عدم توازن و تعادل را نتیجه نظام ناتوان تخصیص و توزیع منابع دانست و گفت: در سال‌های گذشته رقم‌های خوبی تزریق شد و درآمدهای خوبی داشتیم، اما بهره‌وری مناسب و رشد اقتصادی کافی صورت نگرفت.

رحمانی فضلی خاطرنشان کرد: از لحاظ تاریخی دیر به مدار توسعه پیوستیم و پیش از انقلاب مردم جایگاهی در توسعه نداشتند که تغییر ساختارها و جبران عقب‌ماندگی‌ها باید با جدیت مورد توجه قرار بگیرد.

وی جهت‌گیری دولت را رفع عدم توازن و تعادل مناطق عنوان کرد و افزود: پتانسیل‌های زیادی در کشور وجود دارد و همه استان‌ها قادر به اداره کردن خویش هستند که برای رسیدن به این سطح باید منابع و امکانات لازم در اختیار آن‌ها قرار بگیرد.

وزیر کشور با اشاره به اینکه مسئولان باید برنامه توسعه‌ای مبتنی بر توانمندی داخلی و کمک بودجه عمومی داشته باشند، بیان کرد: باید به بخش خصوصی اعتماد کنیم و نهادهای عظیم توسعه‌ای می‌توانند در مناطق فعالیت کنند.

وی تاکید کرد: بنای دولت بر این است که از نیروهای به‌دور از افراط و افراد توانمند و خدمت‌گزار به مردم استفاده کند و در این زمینه نمی‌توان هر اظهار نظری را پذیرفت.

رحمانی فضلی با تاکید بر اینکه مرجع تشخیص ما در حوزه رفتار سیاسی، امنیتی و اخلاقی وزارت اطلاعات است، بیان داشت: اگر فردی مورد تایید وزارت اطلاعات نباشد، نباید مورد استفاده قرار بگیرد.

*اقدامات گروه‌های تروریستی موجب درخشش اسلام ناب محمدی می‌شود

وی در مورد مسائل عراق نیز اظهار داشت: در عراق ارتجاع، آمریکا و دشمنان دست به دست یکدیگر داده‌اند و پشت پرده تمام این مسائل دشمنان دیرینه ملت ایران قرار دارند.

این مسئول اقدامات گروه‌های تروریستی را موجب درخشش اسلام ناب محمدی عنوان کرد و گفت: مردم دنیا با این وضعیت فرصت پیدا می‌کنند تا حق را از ناحق شناخته و انتخاب کنند.

رحمانی‌فضلی مطرح کرد: در شرایط امروز و مشکلات موجود بی‌عقلی است که خودمان برای خودمان حاشیه درست کنیم و بهانه‌جویی و سیاه‌نمایی در موضوعات کوچک کار غلطی است.

وزیر کشور با بیان اینکه جلسات توسعه شرق و غرب برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: مصوبات این جلسات به‌طور مستمر و با جدیت پیگیری می‌شود.

وی در بخش دیگری از سخنانش عنوان کرد: تکمیل پروژه‌های نیمه‌کاره استان کرمانشاه نیازمند تمام اعتبارات کشور و این ناشی از مشکلات ساختاری است.

رحمانی‌فضلی تصریح کرد: مطالبات مردم استان کرمانشاه را به رئیس جمهور انتقال می‌دهم تا به بخش‌های مربوطه ارجاع داده شود.

وی با بیان اینکه آن‌چه در حوزه اختیارات وزارت کشور است در بودجه 94 برای استان کرمانشاه در نظر گرفته می‌شود، گفت: بازارچه‌های مرزی باید تقویت و ساماندهی بازارچه پرویزخان انجام شود.

*ارزیابی‌های ما در موضوعات مختلف و مدیریت در استان کرمانشاه مثبت است

وزیر کشور تاکید کرد: ارزیابی‌های ما در موضوعات مختلف از استان کرمانشاه و مدیریت در استان مثبت است و درآمد ورود تانکرهای سوخت باید مورد بررسی قرار بگیرد و در صورتی‌که منفعتی برای کشور ندارد باید متوقف شود.

وی با اشاره به اینکه بازارچه‌های مرزی باید از درآمد خود اداره شوند، بیان  کرد: عملکرد بازارچه قصرشیرین باید حساب‌رسی شود.

وزیر کشور در مورد توقف اعزام زوار از مرز خسروی نیز بیان داشت: طرف عراقی حاضر به همکاری در این مورد نیست و تلاش می‌کنیم بخش خصوصی به این دلیل متضرر نشود.

انتهای پیام/2700/ل40/پ3003
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها