امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۷:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 91968
تاریخ انتشار: ۸ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 38
آیت‌الله حائری‌شیرازی عضو مجلس خبرگان در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، شهید بهشتی را به گفته امام ...

آیت‌الله حائری‌شیرازی عضو مجلس خبرگان در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، شهید بهشتی را به گفته امام خمینی (ره) همچون یک امت نامید و گفت: مرحوم بهشتی در زمان حیات خود مدرسه‌ای را با عنوان دین و دانش راه‌اندازی کرده بودند که این مدرسه نمایشی از تفکر این مرد بزرگ بود چرا که دین و دانش در عملکرد وی نیز تجلی داشت.

وی ادامه داد: ‌اگر دین و دانش را به عنوان هیدروژن و اکسیژن در نظر بگیریم مشاهده خواهیم کرد که ترکیب این دو آب حیاتی را پدید می‌آورد که می‌تواند جان انسان را نجات دهد، شهید بهشتی با توجه به اسلام در کنار علم توانست موجب حیات بخشیدن به انقلاب اسلامی شد.

آیت‌الله حائری شیرازی با بیان اینکه علم و دین در شهید بهشتی متجلی بود، تصریح کرد:  شهید بهشتی زاویه دین و علم را در کنار یکدیگر یک اندازه نگه داشته بود و دشمنان نمی‌توانستند از منظر علمی و دینی به او ایراد بگیرند، بنابراین شهید بهشتی یک الگو برای نظام بود که از آن می‌توان درس گرفت.

عضو مجلس خبرگان کادرسازی را ویژگی انقلاب اسلامی دانست و تصریح کرد: مکتب اسلام با کادرسازی خود توانسته است راهی را در پیش روی همگان بگذارد، با این وجود هنوز کسانی هستند که مدیریت اسلام را کشف نکردند و از مدیریت غربی سخن می‌گویند در حالی که مکتب اسلام با تربیت فکری خود توانسته است برای ملت‌های دیگر نیز تأثیرگذار شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها