امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۸:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 9197
تاریخ انتشار: ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۴۳
تعداد بازدید: 80
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس مرتضی تمدن در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان تهران در جمع خبرنگاران درباره ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس مرتضی تمدن در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان تهران در جمع خبرنگاران درباره کلیات بودجه 92 اظهار داشت: امسال با توجه به تعداد پروژه‌های عمرانی استان کلیات بودجه عمرانی سال 92 مطرح شد و جزئیات مربوط به آن با قانون بودجه ابلاغ می‌شود.

وی ادامه داد: در سال 91، 233 میلیارد تومان به بودجه عمرانی استان تهران اختصاص یافت که این مبلغ با بودجه ملی عمرانی به بالغ بر 1730 میلیارد تومان رسید.

استاندار تهران خاطرنشان کرد: امسال رقم بودجه پروژه‌های عمرانی به 430 میلیارد تومان افزایش پیدا کرده است و اولویت بودجه‌ای سال 92 نیز اتمام پروژه‌های نیمه تمامی است که بیش از 70 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

تمدن افزود: با احتساب بودجه‌های ملی در سال 92 بیش از 2 هزار و 120 میلیارد تومان اعتبارات عمرانی استان تهران است.

وی افزود: در سال گذشته اولویت بودجه استانی پرداخت هزینه‌های جاری استان شامل پرداخت حقوق کارکنان و رفاهیات بوده است و در سال 91 تنها 30 درصد اعتبارات عمرانی در اختیار دستگاه‌های اجرایی قرار گرفته است.

وی به تقسیم غیر اصولی اراضی کشاورزی در استان تهران اشاره کرد و گفت: در حال حاضر شاهد تبدیل شدن اراضی کشاورزی به اراضی مسکونی هستیم که اگر نتوانیم این مسئله را مدیریت کنیم به طور قطع در آینده منابع غذایی استان را چگونه می‌‌توانیم تأمین کنیم و مجبور به واردات از سایر استان‌ها می‌شویم. 

استاندار تهران به طرح جامع مدیریت شهری اشاره کرد و گفت: در نشست امروز طرح جامع مدیریت شهری مورد برنامه‌ریزی دقیق قرار گرفت و این طرح از سال 82 به تصویب رسیده است ولی هنوز اجرایی نشده.

تمدن درباره ساخت و سازهای غیر مجاز اظهار داشت: یکی از مشکلات ما در بحث مناطق پیرامونی ساخت و سازهای غیر مجازی است که باید در اولویت بررسی قرار بگیرد.

وی ادامه داد: شهرداری موظف شده است برای جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز ورود پیدا کند و دستگاه‌های قضایی باید پیگیری کنند تا ساخت و ساز غیرمجاز جرم محسوب شود تا بتوانیم از موارد قضایی استفاده کنیم و بتوانیم جلوی ساخت و سازهای غیر مجاز را بگیریم.

استاندار تهران درباره تصاحب غیرقانونی منابع طبیعی اظهار داشت: با همکاری قوه قضائیه اراضی ملی تصاحب شده را که نزدیک به 21 پرونده قضایی بود احکام آن‌ها صادر و اراضی ملی پس گرفته شد.

تمدن تأکید کرد: 17 هزار و 300 مترمربع از اراضی ملی اطراف شهرهای استان پس گرفته شده و به توسعه فضای سبز اختصاص پیدا کرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها