امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۷:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 91972
تاریخ انتشار: ۸ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 41
احمد کریمی اصفهانی دبیرکل جامعه اسلامی اصناف و بازار، در گفت‌و‌گو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به ...

احمد کریمی اصفهانی دبیرکل جامعه اسلامی اصناف و بازار، در گفت‌و‌گو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به فرارسیدن سالروز هفتم‌تیر و شهادت آیت‌الله بهشتی و یارانش، اظهار داشت: حضرت امام(ره) درباره ایشان فرمودند: «بهشتی یک امت بود» و بر همین اساس ما به نقش مهم این شهید بزرگوار در جریان انقلاب اسلامی پی می‌بریم.

وی اضافه کرد: شهید بهشتی در ابتدای انقلاب توجه ویژه‌ای به موضوع تربیت مدیران متدین برای نظام داشتند و توانستند با اندیشه خود افرادی را تربیت کنند که سال‌ها مشغول خدمت‌گذاری در راستای اهداف مقدس اسلام و انقلاب بودند.

کریمی اصفهانی با بیان اینکه شهید بهشتی در حکومتداری خبره و بصیر بود، ابراز داشت: ایشان با مشکلات بسیار زیادی مواجه بودند اما با سعه صدر تصمیم‌گیری می‌کردند و هیچ‌گاه از دایره عقلانیت خارج نمی شدند.

وی با اشاره به اینکه شهید بهشتی ماهیت دولت موقت و دولت بنی‌صدر را می‌شناخت، تصریح کرد: ایشان بارها نسبت به وجود جریان‌های نفاق هشدار دادند اما نمی‌خواستند مردم احساس کنند چیزی به آن‌ها تحمیل می‌شود و به همین دلیل اجازه دادند این دولت‌ها فعالیت کنند و حرفی به میان نیاوردند که در ادامه عمر انقلاب چهره واقهی و منافقانه آن‌ها آشکار شد.

دبیرکل جامعه اسلامی اصناف و بازار در پایان با تاکید بر اینکه وجود اصل ولایت مطلقه فقیه در قانون اساسی از بروز حوادث خسارت‌بار جلوگیری کرده است، یادآور شد: ترورهایی که در ابتدای عمر انقلاب صورت میگرفت اگر در هرکشور دیگری رخ می‌داد آن نظام را متلاشی می‌کرد اما امام(ره) و رهبری با جایگاهی که در قانون اساسی دارند از بروز تشنج و تفرقه در عرصه سیاسی کشور جلوگیری کرده‌اند و دشمنان نظام نیز باید بدانند تا زمانی که موهبت ولایت فقیه وجود دارد آسیبی به ملت ایران وارد نخواهد شد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها