امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۲۲:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 91973
تاریخ انتشار: ۸ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اردبیل، حجت‌الاسلام سیدمحمدحسینی قزوینی ظهر امروز در همایش روحانیون در اردبیل اظهار کرد: ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اردبیل، حجت‌الاسلام سیدمحمدحسینی قزوینی ظهر امروز در همایش روحانیون در اردبیل اظهار کرد: امروز بزرگ‌ترین مصیبت جهان اسلام بحث وهابیت و تکفیری‌ها است به طوری که در تاریخ اسلام چنین رویه بی‌منطقی حاکم نبوده و در پشت سر این گروه‌های تندرو ابرقدرت‌ها دست به دست هم دادند تا جامعه اسلامی را دچار آشوب و التهاب کنند.

وی با یادآوری اینکه آمریکا و غرب بعد از حمله به عراق و افغانستان متوجه شدند که از لحاظ تامین امکانات و نیروی انسانی با تهدید و هجمه سنگین روبه‌رو هستند لذا این بار تصمیم گرفتند که به دست خود مسلمانان را ذلیل و خانه‌نشین کنند و کشتاری فجیع‌تر را در عالم اسلام به وجود آورند.

حسینی قزوینی ادامه داد‌: استکبار با همین تفکر و پشتیبانی دلارهای کشورهای عربی منطقه که در خدمت ایادی کفر بودند توانست با حمایت از گروه‌های انحرافی همچون وهابیت، تکفیری‌ها، سلفی‌ها و داعش عالم اسلام را گرفتار مشکلات داخلی کنند و برای همیشه آتش نفاق و تفرقه را به راه اندازد.

رئیس شبکه جهانی ولایت یادآور شد: در نقطه مقابل در کشورهای مختلف غربی شاهد گرایش جوانان به اسلام و مبانی آن هستیم به طوری که مردم بسیاری از کشورهای اروپایی از حضور در کلیسا و شنیدن سخنان متناقض اسقف‌ها و پاپ خودداری می‌کنند که در این زمینه تلاش و کوشش بر این است که این خلأ جوانان را به بهترین شکل و گرایش به آرمانی‌ترین دین الهی پر کنیم.

استاد حوزه و دانشگاه تصریح کرد: غرب برای جلوگیری از این گرایش جوانان به بستر اسلام در یک نقشه زیرکانه سعی کرده است تا با کشتار و فجایعی که به وجود می‌آورد نفرت علیه اسلام و مسلمانان ایجاد کند تا گرایش به این مکتب آرمانی به حداقل برسد.

حسینی قزوینی خاطر‌نشان کرد: جلوگیری از گسترش فرهنگ اسلامی هدف اصلی آنها است و با ابزار قرار دادن بزرگان ادیان و مذاهب مختلف سعی بر این دارند تا ترور و آدم‌کشی و فجیع‌ترین کشتار قرن معاصر را رقم بزنند که شاید هیتلر نیز از آن عاجز بوده است.

وی با بیان اینکه عالم اسلام به خاطر این نفاق و دودستگی به این مرحله از سقوط رسیده که تلاش می‌کند همنوع خود را بکشد، ادامه داد: روحانیون باید از بستر اصیل ماه مبارک رمضان استفاده کنند و با نشان دادن اندیشه و تفکر تکفیری که نوعی وحشی‌گری قرن معاصر است به تبیین آن اقدام کنند تا همه بدانند که چهره نفاق و دودستگی چه بر سر مسلمانان آورده است.

رئیس شبکه جهانی ولایت افزود: از 84 کشور دنیا بیش از 700 تروریست در سوریه و عراق گردهم آمده‌اند تا به بهانه سرنگونی رژیم بشار اسد و نوری المالکی قیام به راه اندازند و با دست زدن به جنایات و تجاوز که شرم‌آور است امروز سعی و تلاش این گروه‌ها جز آدم‌کشی نیست که ریشه همه آنها جهل، عدم آگاهی و همچنین کینه‌توزی است.

حسینی قزوینی با اشاره به برخی قواعد و قوانین وهابیت بر حرام دانستن توسل به اهل بیت (ع) و همچنین برخی انکارها در واقعه عاشورا گفت: آنها به قدری به افکار و اندیشه‌‌های محمدبن عبدالوهاب پایبند هستند که حتی از حجیت خدا و رسول گرامی (ص) نیز حکم و کلام ابن تیمیه را بالاتر می‌دانند.

رئیس شبکه جهانی ولایت اضافه کرد: این خطر وهابیت و تکفیری کل جهان اسلام را در برگرفته و قطعاً روزی وبال گردن کشورهای مرتجع عرب و اروپایی خواهد بود.

حسینی قزوینی در مورد برنامه‌های متنوع شبکه‌های ماهواره‌ای تصریح کرد: نمی‌توانیم با نگاه سلبی در این زمینه حرکتی انجام دهیم بلکه بهتر است فضای ماهواره‌‌ای که گاهی تهدید به شمار می‌رود را به فرصتی تبدیل کنیم تا از طریق آن افکار و اندیشه‌های ناب اسلامی را انتقال دهیم.

رئیس شبکه جهانی ولایت با اشاره به آمار استفاده کنندگان از ماهواره ادامه داد: در کنار بستن کانال‌های مروج فساد، بهتر است از سایر کانال‌هایی که سعی دارند افکار مختلف را ترویج ‌دهند استفاده کرده و با ابزار اسلام پاسخی روشن به تهدیدات آنها بدهیم.

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اردبیل، حسینی قزوینی در پایان سخنان خود گفت: در داخل کشور باید در دو حوزه اقدام علمی انجام دهیم که اولی مربوط به معرفی چهره وهابیت با اعلام نظر مراجع و بزرگان دین است و دیگر اینکه سعی کنیم اعتقادات شناسنامه‌ای جوانان را به اعتقادات برهانی و مستدل تبدیل کنیم چرا که شبهاتی از طریق سایت‌ها و کانال‌های ماهواره‌ای مطرح می‌شود که باید با عرق ولایی و مذهبی به آنها پاسخ دهیم.

انتهای پیام/62002/ز40/ظ1004
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها