امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۰:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 91974
تاریخ انتشار: ۸ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 42
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از سنندج، محمدمهدی عبدخدایی ظهر امروز در مراسم بزرگداشت شهدای هفتم تیر و هفته قوه قضائیه در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از سنندج، محمدمهدی عبدخدایی ظهر امروز در مراسم بزرگداشت شهدای هفتم تیر و هفته قوه قضائیه در مسجد جامع این شهر، اظهار کرد: کار نخست هر انقلابی تغییر است و همیشه ذات انقلاب‌ها بدینگونه بوده است.

وی با بیان اینکه طی سه سال گذشته قوه قضائیه به خوبی توانسته است سازندگی کند، گفت: از زمان سفر رهبر معظم انقلاب به کردستان در سال 88 نیز دگرگونی و تحول خاصی در این استان اتفاق افتاده است.

این مورخ و پژوهشگر با اشاره به اینکه رژیم گذشته تلاش می‌کرد کردستان در فقر و درماندگی باشد، تصریح کرد: اما در نظام جمهوری اسلامی همه یکسان و برابر هستند.

دبیرکل جمعیت فدائیان اسلام با بیان اینکه کشورهای عربی در ابتدا زیر نظر امپراطوری عثمانی قرار داشتند، گفت: استعمار و استکبار برای نیل به مقاصد شوم خود این کشور را پاره پاره کرد.

عبدخدایی با یادآوری به راه انداختن بحث‌های قومیت‌گرایی در منطقه توسط دنیای استعمار، خاطرنشان کرد: آنها در ابتدا با شعار و پرچم آباد کردن ممالک عربی، پا به این کشورها گذاشتند.

وی با اشاره به سیطره استعمار بر این کشورها، گفت: اما در ایران به دلیل حاکم بودن اسلام نتوانست این امر را محقق و این کشور را مستعمره خود کند.

این استاد دانشگاه حرکت‌های استقلال‌طلبانه در کشورهای اسلامی را نشانه بیداری اسلامی دانست و افزود: به کار بردن واژه بهار عربی به هیچ عنوان صحیح نیست، بلکه آن چیزی که رخ داده بیداری اسلامی است.

عبدخدایی با اشاره به اینکه استعمار پس از جنگ جهانی اول به صورت گسترده فعالیت خود را در کشورهای عربی آغاز کرد، افزود: آنها در برابر اسلام ناب محمدی، ناسیونال‌گرایی را تبلیغ می‌کردند.

وی، دین اسلام را تنها راه نجات ملت‌ها از استعمار و استثمار عنوان کرد و گفت: در کشور ما نیز قوه قضائیه و حکومت تلاش می‌کند با استفاده از آموزه‌های این دین، ارکان اسلام را اجرایی کند.

عبدخدایی اسلام را مقدم بر ملی‌گرایی و مباحث ناسیونالیستی عنوان کرد و افزود: امیدواریم قوه قضائیه به مانند گذشته در راستای اجرای قوانین اسلامی بکوشد.

انتهای پیام/79012/ق30/ف4004
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها