امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 20
۰۹:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 91983
تاریخ انتشار: ۸ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 34
حمیدرضا طباطبایی، عضو کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در سالروز شهادت ...

حمیدرضا طباطبایی، عضو کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در سالروز شهادت شهید آیت‌الله دکتر بهشتی و 72 تن از اعضای حزب جمهوری اسلامی گفت: شهید بهشتی معمار نظام قضایی فعلی ما است.

وی با اشاره به اینکه تغییر سبک قوای مجریه و مقننه بسیار سهل‌تر از تغییر سبک در قوه قضائیه است، گفت: شهید بزرگوار بهشتی نظام قضایی عرفی ما را تبدیل به نظام قضائی اسلامی کرد.

طباطبایی با تأکید بر اینکه هنوز راه درازی تا اسلامی شدن کامل قوه قضائیه داریم، گفت: شهید بهشتی با استفاده از اسلام‌شناسی، تجربه و تبحر خود، نظام قضائی ما را به طرز شایسته‌ای پایه‌گذاری و اداره کرد.

وی به برخوردهای حساب شده شهید بهشتی با دستگاه قضائی آن روز جامعه اشاره و تصریح کرد: چه بسا راحت‌تر بود که کل دستگاه قضا تعطیل شود و نظامی نو پی افکنده شود، که این رویکرد آفات بسیار زیادی برای نظام داشت.

نماینده مردم نائین افزود: اما شهید بهشتی در همان سیستم در حال حرکت رویکردهای اصلاحی خود را پیاده کرد و بحمدالله بسیار هم موفق بود هرچند دشمنان نظام مانع تداوم این حرکت شدند.

وی با تأکید بر ضرورت پاسداشت تلاش‌های گرانقدر شهید بهشتی، گفت: او و یارانش اسوه‌های حسنه و نصب‌العین ما هستند.

نماینده مردم نائین خدمات شهید بهشتی را موجب تثبیت نظام جمهوری اسلامی خواند و با اشاره به اینکه جایگزینی او برای نظام بسیار مشکل بود بر تداوم راه او تأکید کرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها