امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۰۲:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 91993
تاریخ انتشار: ۸ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 32
به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مراسم گرامیداشت شهدای هفتم تیر عصر امروز شنبه از سوی کانون اسلامی ...

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مراسم گرامیداشت شهدای هفتم تیر عصر امروز شنبه از سوی کانون اسلامی فارغ‌التحصیلان شبه قاره هند در مسجد بلال سازمان صدا و سیما آغاز شد.

در این مراسم که منوچهر متکی وزیر اسبق خارجه کشورمان حضور دارد، قرار است حجت‌الاسلام مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری به سخنرانی بپردازد.
سیدمهدی نبی‌زاده همرزم شهید جواد سرافراز از اعضای حزب جمهوری، در این مراسم با اشاره به فاجعه تروریستی هفتم تیر اظهار داشت: حادثه هفتم تیر زاییده دشمنی دشمنان انقلاب بود. دشمنان از ابتدای انقلاب تلاش داشتند اجازه ندهند جمهوری اسلامی پا بگیرد و برای براندازی نظام تلاش کردند.

وی با بیان اینکه کودتا و جنگ تحمیلی تنها نمونه‌هایی از توطئه دشمنان انقلاب است، بیان داشت: امروز نه‌تنها دشمنان برای پیشرفت انقلاب مانع‌تراشی می‌کنند بلکه اقدام به اسلام‌هراسی نیز می‌کنند اما جوانان آگاه شده‌اند و اینگونه اقدامات تاثیری بر رشد اسلام و انقلاب نخواهد گذاشت.

نبی‌زاده با تاکید بر اینکه اگر در حکومت‌های دیگر این فاجعه تروریستی رخ می‌داد آن حکومت ساقط می‌شد، افزود: در این حادثه دلخراش برخی اعضای دولت وقت تا مرز شهادت پیش رفتند و حتی برخی نمایندگان مجلس با مجروحیت در صحن علنی مجلس حاضر شدند اما حکومت از هم نپاشید و دلیل آن این است که جمهوری اسلامی از استحکام و ثبات خاصی برخوردار است.

وی با ذکر خاطراتی از شهید جواد سرافراز، اظهار کرد: تشابهات بسیار زیادی بین رفتار و عملکرد شهید سرافراز با شهید بهشتی وجود داشت و باید با شخصیت این 72 تن آشنا شویم. شهید سرافراز معتقد به اسلام و انقلاب بود و دیگران را هم در جهت اهداف انقلاب ارشاد می‌کرد.

نبی‌زاده ادامه داد: زمانی که در هندوستان بودیم این شهید بحث امت و امامت را در حضور گروه‌های کمونیستی و مارکسیستی مطرح کرد و با صحبت‌های مستدل و شیوای خود بیان کرد که امت بدون وجود امامت و ولایت فقیه به جایی نخواهد رسید.

وی در پایان با بیان اینکه شهید بهشتی هیچگاه به دنبال خودمحوری نبود به ذکر خاطره‌ای پرداخت و گفت: روزی در حزب جمهوری بودیم و در بین دو نماز مغرب و عشاء مقام معظم رهبری وارد شدند و شهید بهشتی به سمت ایشان رفته و خواستند نماز دوم را اقامه کنند، همین رفتار نشان می‌دهد که شهید بهشتی هیچگاه به دنبال قدرت و مقام نبود بلکه به دنبال پیشرفت نظام جمهوری اسلامی بود.
انتهای پیام/
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها