امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۶:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 92004
تاریخ انتشار: ۸ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 23
علیرضا جویبار امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شیراز، اظهار داشت: بیمارستان نمازی شیراز با 57 بخش بستری، پاراکلینیک و پشتیبانی بزرگ‌ترین بیمارستان ...

علیرضا جویبار امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شیراز، اظهار داشت: بیمارستان نمازی شیراز با 57 بخش بستری، پاراکلینیک و پشتیبانی بزرگ‌ترین بیمارستان ارجاعی فوق‌تخصصی کشور است.

وی با بیان اینکه در این بیمارستان هر سه گروه بزرگ بالینی داخلی، جراحی و اطفال فعال هستند افزود: در این بیمارستان خدمات رادیولوژی، بیهوشی، پزشکی هسته‌ای، رادیوتراپی، نورولوژی، کاردیولوژی، جراحی مغز و اعصاب، ارتوپدی، جراحی کلیه و مجاری صفراوی به بیماران سراسر کشور و گاهی خارج از کشور ارائه می‌شود.

بخش ارتوپدی بیمارستان، تنها مرکز ارتوپدی کودکان جنوب کشور است

جویبار با بیان اینکه در این بیمارستان انواع جراحی‌ها، از قفسه سینه گرفته تا عروق، گوارش، پلاستیک، اطفال و نوزادان توسط متخصصان و فوق‌متخصصان صورت می‌‌گیرد اضافه کرد: بخش ارتوپدی اطفال بیمارستان نمازی، تنها مرکز جنوب کشور است که در آن، مشکلات مادرزادی، انحنای ناحیه کمر و ماهیچه‌ای تحت درمان قرار می‌گیرد.

بزرگ‌ترین بخش جراحی مغز و اعصاب کشور در بیمارستان نمازی قرار دارد

وی بخش جراحی مغز و اعصاب بیمارستان نمازی را بزرگ‌ترین مرکز جراحی عروق مغزی کشور عنوان کرد و بیان داشت: در این بخش که بیماران از سراسر کشور به آن مراجعه می‌کنند، اعمالی مانند، جراحی تومورهای مغزی اطفال، درمان اختلالات عصبی و ماهیچه‌ای از قبیل پارکینسون، اختلال خواب، بدخوابی‌ها تشخیص و درمان می‌شود.

رئیس بیمارستان نمازی شیراز بابیان اینکه، بخش پزشکی هسته‌ای این بیمارستان تنها مرکز جنوب کشور است، ادامه داد: تمام دستگاه‌های رادیوتراپی این بیمارستان آخرین ورژن پزشکی دنیاست.

این مسئول بخش رادیولوژی بیمارستان نمازی را به خاطر داشتن اساتید خبره، بی‌نظیرترین مرکز رادیولوژی مداخله‌ای ایران دانست و تصریح کرد: کارهای تهاجمی این بخش در قسمت مجرای صفرایی و مغز در کشور بی‌نظیر است.

جویبار حضور سه فلوشیپ فوق‌تخصص پیوند اعضا، مغز و اعصاب و مراقبت‌های ویژه را یکی دیگر از شاخص‌های بخش بیهوشی این بیمارستان دانست و افزود: 29 تخت  ICU بیمارستان، تحت نظارت اساتید بیهوشی و کارکنان مجرب درمانی است.

یکی از چهار مرکز پیوند مغز و استخوان کشور در بیمارستان نمازی شیراز است

رئیس بیمارستان نمازی شیراز با بیان اینکه یکی از چهار مرکز پیوند مغز و استخوان کشور در بیمارستان نمازی شیراز قرار دارد، ادامه داد: همکاران بخش قلب، جراحی مغز و اعصاب، نورولوژی و بیهوشی این بیمارستان در یک کار گروهی، یک سری پروسیجر کمتر تهاجمی را برای نخستین بار، برای باز کردن عروق مغزی بیماران انجام دادند که این کار به‌نوبه خود یکی از بی‌نظیرترین اعمال جراحی کشور به شمار می‌رود.

فرسودگی، بزرگ‌ترین معضل بیمارستان نمازی است

جویبار در ادامه به مشکلات بیمارستان نمازی اشاره کرد و گفت: در حال حاضر بزرگ‌ترین معضل بیمارستان نمازی به خاطر قدیمی بودن، مشکل فرسودگی و هتلینگ آن است.

وی، فرسودگی تأسیسات، نورگیری بد، سرویس‌های بهداشتی نامناسب، سیستم فاضلاب قدیمی آن را از دیگر مشکلات بیمارستان بیان کرد و افزود: در این بیمارستان به خاطر وجود راهروهای پیچ‌درپیچ و بسیار، نمی‌توان ارتباط بین بخشی مناسبی برقرار کرد که این باعث می‌شود در برخی موارد خدمات مناسبی به بیماران ارائه نشود.

رئیس بیمارستان نمازی شیراز، مشکل تخت را یکی دیگر از معضلات این بیمارستان دانست و ادامه داد: در بخش‌های مختلف بیمارستان با کمبود تخت و مراجعات بیش از ظرفیت روبه‌رو هستیم که چاره‌ای جز پذیرش آنان نداریم.

همراه بیش ‌از حد بیمار، مشکلات بهداشتی را به همراه دارد

این مسئول علاوه بر آنکه ملاقات از بیماران را یکی از محسنات فرهنگی مردم کشورمان دانست گفت: تعداد بیش‌ از حد این ملاقاتی‌ها باعث اختلال در فرآیند درمان بیماران و انتقال بیماری‌های عفونی می‌شود.
انتهای پیام/2448/ن40/ث3001
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها