امروز : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 15
۰۱:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 9201
تاریخ انتشار: ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۴۳
تعداد بازدید: 99
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، آیت‌الله سید حسن معین شیرازی در نشست خبری هفته ملی بدون دخانیات افزود: زمانی که زندان قصر در تهران برپا بود با ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، آیت‌الله سید حسن معین شیرازی در نشست خبری هفته ملی بدون دخانیات افزود: زمانی که زندان قصر در تهران برپا بود با تحقیقی که از زندانیان انجام گرفت مشخص شد، ۱۰۰درصد افرادی که معتاد بودند سیگار مصرف می‌کردند. این وضعیت در سایر ندامتگاه‌های دیگر نیز وجود داشته است.

وی گفت: 14 درصد افراد در جامعه سیگاری هستند و اگر جامعه و خانواده‌ها بخواهند نسبت به آن احساس مسئولیت کنند باید کاری کنند که فرزندانشان سیگاری نشوند.

رئیس هیئت مدیره جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات تأکید کرد: باید خانواده‌ها به فرزندان خود «نه گفتن» را آموزش دهند و جرئت گفتن آن را با دادن آگاهی و شخصیت به فرزندان امکانپذیر کنند.

آیت الله معین شیرازی ادامه داد: از کودکی باید خانواده‌ها اجازه دهند فرزندانشان طبق نظر خود لباس بپوشند و به سلیقه خود غذا بخورند چرا که امتیاز انسان به قدرت و توانایی انتخاب اوست.

وی گفت: ما از معدود کشورهایی هستیم که در تلفات جاده‌ای حرف اول را می‌زنیم. هیچ کس به استقبال تصادف نمی‌رود اما همین افراد با انتخاب خود به استقبال مرگ می‌روند و سیگار را انتخاب می‌کنند.

رئیس هیئت مدیره جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات گفت: 60 هزار نفر در سال بر اثر استعمال دخانیات دچار مرگ ناشی از امراض دخانیات می‌شوند که ۲.۵ بیش از تلفات جاده‌ای در کشور است.

وی افزود: مصرف سیگار در بین خانواده‌ها و در برابر بزرگترها در جامعه ما متعارف نیست اما مصرف قلیان به تفریح در خانواده‌ها تبدیل شده است. گاهی بزرگترها به فرزندان خود پیشنهاد می‌دهند که قلیان مصرف کنند، بنابراین باید روی این مسئله کار فرهنگی شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها