امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۹:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 92013
تاریخ انتشار: ۸ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 25
به گزارش گروه آموزش و پرورش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام و المسلمین محمد جواد حاج‌ علی‌اکبری، نماینده مقام‌ معظم‌ رهبری ...

به گزارش گروه آموزش و پرورش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام و المسلمین محمد جواد حاج‌ علی‌اکبری، نماینده مقام‌ معظم‌ رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان در آستانه ماه مبارک رمضان گفت: ماه مبارک رمضان یک ماه سرنوشت‌ساز برای همه‌ ما محسوب می‌شود؛ بنابراین سعی کنیم در این ماه قلبهای‌مان را روزه نگه داریم، به تعبیری دیگر بتوانیم قلب‌ها را از غیر خدا شست‌وشو دهیم و یک فرد با چنین مشخصاتی می‌تواند یاریگر دین خدا باشد.

وی در اجلاس سراسری مسئولان استان‌ها بیان کرد: در روز‌های پایانی ماه شعبان به سر می‌بریم و کم کم عطر ماه مبارک رمضان استشمام می‌شود و در روز‌های آخر شعبان با اشتیاقی وصف ناپذیر به سراغ ماه خوبی‌ها می‌رویم و این ماه می‌تواند برای افرادی که وظایف تربیتی و فرهنگی خاصی بر عهده دارند مانند انجمن اسلامی ماه سرنوشت سازی باشد زیرا در این ماه فعالیت‌ها و اقدامات مثبتی از جمله اعتکاف رمضانیه در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان صورت می‌گیرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین حاج‌ علی اکبری در ادامه گفت: یکی از مواهبی که در ماه مبارک رمضان وجود دارد، تمرین صبر و مقاومت است و ظرفیت شخصی افراد در این ماه مبارک افزایش می‌یابد.

نماینده مقام‌ معظم‌ رهبری در اتحادیه‌ انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان خطاب به مسئولان اتحادیه استان‌ها گفت: در این ماه پر فضیلت به سراغ مبارزه با نفس بروید و سعی کنید قلب شما نیز روزه باشد که این روزه مخصوص افراد خاص است که بتوانند قلب خود را از غیر خدا شست‌وشو دهند و شما باید ماه رمضان را برای خود ماه شروع برخی اقدامات قرار دهید و به لطف الهی بتوانید آنها را در طول سال تکرار کنید.

وی افزود: در ماه مبارک رمضان برای خود یک برنامه خوب قرآنی داشته باشید و این برنامه تنها به تلاوت قرآن خلاصه نشود؛ بلکه خواندن همراه با تفکر و تأمل است که می‌تواند مفید و تأثیرگذار باشد و سعی کنید زمانی را که برای خواندن قرآن می‌گذارید به تفکر و تأمل این کتاب الهی نیز بپردازید تا در پایان بتوانیم یک کارنامه بسیار خوبی داشته باشیم و این اقدام شروعی باشد برای ما و در طول سال این فعالیت را ادامه دهیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین حاج‌علی‌اکبری در پایان خاطرنشان کرد: امیدوارم که از این ماه پر فیض و برکت همه ما بتوانیم بیشترین استفاده را ببریم و از آن بهره‌مند شویم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها