امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۵:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 92016
تاریخ انتشار: ۸ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 35
  به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، حبیب‌الله بوربور از اعضای خیرین حامی معلولان صبح امروز در نشست خبری که در خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری ...

  به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، حبیب‌الله بوربور از اعضای خیرین حامی معلولان صبح امروز در نشست خبری که در خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس برگزار شد و درباره معضلات و مشکلات خیرین برای حمایت از معلولان اشاره کرد و گفت: بنده در 9 مجمع خیرین فعال هستم که خیرین مدرسه‌ساز، کتابخانه‌ساز، مسکن‌ساز و حامی معلولان بخشی از آن است.

وی ادامه داد: مجمع خیرین مسکن‌ساز در اوایل سال 92 ، 35 هزار واحد مسکن را در اختیار افراد تحت پوشش و مددجویان قرار داده است و 90 هزار واحد آن نیز در حال تحویل است که حدود 1500 واحد آن در اختیار معلولان، نیازمندان و افرادیکه تحت پوشش بهزیستی هستند قرار می‌گیرد.

بوربور خاطرنشان کرد: در 17 سال پیش 19 میلیون و 800 دانش‌آموز در کشور داشته‌ایم که در 5 شیفت تحصیل می‌کردند و ما را بر این داشت با حمایت خیرین برای افزایش سطح تحصیلی دانش‌آموزان برای ساخت مدرسه اقدام کنیم که در این راستا امام خامنه‌ای 2 میلیارد تومان کمک کردند و توانستیم با کمک سایر خیرین 16 میلیارد تومان برای ساخت مدرسه جمع‌‌آوری کنیم که امروز این کمک‌ها به 1000 میلیارد تومان افزایش یافته است.

رئیس هیأت مدیره جامعه خیرین حامی معلولان کشور گفت: براساس آخرین آمار سازمان بهزیستی، برای ساخت مدرسه 1000 میلیارد تومان دولت و 5 هزار میلیارد تومان خیرین و آحاد مردم کمک کرده‌اند و این نشان دهنده آن است که اگر نیاز جامعه را با مردم در میان بگذاریم آن نیاز برطرف می‌شود.

وی به نقش رسانه‌ها در ترویج و تبلیغ کمک به نیازمندان اشاره کرد و گفت: صدا و سیما در این خصوص اقدامات خوبی را انجام داده است و باید سایر رسانه‌ها نیز به کمک خیرین بیایند تا نیازهای جامعه را بهتر درک و حل کرد.

بوربور تأکید کرد: باید به افرادی که فرزندان معلول دارند کمک کنیم تا در جامعه به ارزش و جایگاه والایی برسند تا دیگر برای اینکه دارند از فرزند خود که به هر نحوی مشکلی دارد، حمایت می‌کنند، سرشکسته نباشند؛ با مذاکراتی که با وزیر کار و مدیرعامل سازمان بهزیستی داشته‌ایم مقرر شد یک بخش خصوصی را آماده کنیم تا یکصد نوزاد در بخش‌های مختلف را نگهداری کنند و برای ساختن سرپناه، تحصیل و کار آنها نیز از هم‌اکنون باید به فکر باشیم.

وی به کودکان بی‌سرپرست اشاره کرد و گفت: این کودکان هیچگاه به هویت اصلی خود دست نخواهند یافت و این در آینده به یک معضل جدی تبدیل می‌شود.

وی پیشنهاد داد: ما باید با زایشگاه‌هایی که در آن مادران بچه‌های خود را از دست می‌دهند تعامل برقرار کنیم تا کودکانی که در شیرخوارگاه هستند در صورت بررسی‌های لازم به آنها واگذار شود تا آن بچه نیز هویت داشته باشد.

بوربور یادآور شد: در حال حاضر از هر 17 خانواده‌ای که در نوبت گرفتن فرزند خوانده از سازمان بهزیستی هستند یک نفر از آنها موفق می‌شود در صورتیکه تمامی کودکانی که در شیرخوارگاه و در سایر مراکز نگهداری هستند احتیاج به هویت و محبت دو طرفه مادر و پدر هستند و هیچ وقت یک سازمان دولتی نمی‌تواند عاطفه‌ای که برای این افراد نیاز است را احیا کند و باید حتماً در جمع خانواده باشند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها