امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۸:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 92021
تاریخ انتشار: ۸ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، محمد نصیری در نشست خبری که درباره معضلات جامعه معلولین با حضور اعضای هیأت مدیره جامعه خیرین حامی معلولان کشور برگزار ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، محمد نصیری در نشست خبری که درباره معضلات جامعه معلولین با حضور اعضای هیأت مدیره جامعه خیرین حامی معلولان کشور برگزار شد، اظهار داشت: در حال حاضر 23 هزار فرزند در تحت پوشش سازمان بهزیستی قرار دارند که از این تعداد 13 هزار نفر در راستای طرح امداد بگیر هستند. در این طرح فرزندان توسط عمه و عمو نگهداری می‌شوند و ماهیانه مبلغی برای نگهداری آنها به حساب خانواده‌ها واریز می‌شود.

وی ادامه داد: 10 هزار نفر در مراکز سازمان بهزیستی نگهداری می‌شود که از این تعداد شاید 15 درصد بچه‌هایی هستند که هیچ سرپرستی ندارند و به سرعت به عنوان فرزند خواندگی انتخاب می‌شوند.

نصیری خاطرنشان کرد: برای بچه‌های بدسرپرست یک مشکل قانونی و فرهنگی داریم که خوشبختانه مشکل قانونی آن حل شده است و می‌توانیم بچه‌های بدسرپرست را نیز به عنوان فرزندخوانده به خانواده‌ها بدهیم.

دبیر مشارکت‌های مردمی سازمان بهزیستی کشور گفت: در حال حاضر با مشکلی مواجه هستیم که خانواده‌هایی که درخواست فرزند خواندگی دارند، فرزندان دختر و زیر دو سال را می‌خواهند ولی بخشی از فرزندانی که پیش ما هستند، 7 تا 8 سال دارند.

نصیری یادآور شد: بهترین محیط برای فرزندان بی‌سرست و بدسرپرست خانواده است، سازمان بهزیستی از نظر پرسنلی و منابع آمادگی گسترش را ندارد و اگر کمک خیرین امروز قطع شود، با 3 برابر بودجه نیز بهزیستی نمی‌تواند اداره شود.

وی درباره مسکن‌دار شدن خانواده‌هایی که 3 معلول به بالا دارند، نیز گفت: این واحدهای مسکن در قالب مسکن‌های مهر واگذار شده است و ما در خصوص سهم آورده‌ای که خانواده‌های 3 معلول به بالا برای مسکن مهر دارند مشکلی نداریم، بلکه بخشی از مسکن مهر آماده برای تحویل نیست.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها