امروز : پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 18
۲۲:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 92032
تاریخ انتشار: ۸ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس محمد‌رضا کارگری عضو هیأت مدیره جامعه خیرین حامیان معلولان کشور در نشست خبری که امروز در خبرگزاری پیروان موعود به نقل از ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس محمد‌رضا کارگری عضو هیأت مدیره جامعه خیرین حامیان معلولان کشور در نشست خبری که امروز در خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس برگزار شد اظهار داشت: 3 میلیون و 500 هزار نفر زیرنظر سازمان بهزیستی هستند که این سازمان در حال خدمت‌رسانی به این افراد است.

وی ادامه داد: 3 هزار و 200 خانواده بالای 3 معلول در کشور داریم که برای آنها مسکن توسط خیرین و سازمان بهزیستی تهیه شده است و امسال نیز خانواده‌هایی که دارای 2 فرزند معلول هستند برای آنها مسکن خواهیم گرفت.

کارگری به گلریزان‌هایی که در ایام ماه مبارک رمضان توسط خیرین انجام می‌شود اشاره کرد و گفت: توسط این گلریزان‌ها اقدامات بسیاری برای نیازمندان انجام می‌شود. به عنوان مثال برای اولین بار در مشهد مقدس زائر‌سرایی مخصوص معلولین در حال ساخت است که خاکبرداری ساختمان زائر‌سرا آغاز و در 4 نقطه حرم 4 زائر‌سرا برای معلولین ساخته می‌شود.

عضو هیأت مدیره جامعه خیرین حامی معلولان کشور بیان داشت: در مشهد مقدس خیری حدود 400 دختر که دارای معلولیت ذهنی بودند را شناسایی و ساماندهی کرده است و به این افراد خدمات ارائه می‌دهد.

کارگری بیان داشت: ما باید به گونه‌ای فرهنگ‌سازی کنیم که فرزند معلول در یک خانواده موجب سرافکندگی آن خانواده نشود و آن معلول باعث افتخار باشد.

وی افزود: جشن گلریزان 14 میلیارد تومانی در سال گذشته در ایام ماه مبارک رمضان برگزار شد و امسال نیز به همت خیرین در ماه مبارک رمضان این جشن برگزار می‌شود.

در ادامه این نشست هاشم سلیمی آشتیانی عضو هیأت مدیره جامعه خیرین حامی معلولان کشور افزود: سازمان بهزیستی حدود 100 مورد اجتماعی و معضلات در کشور را رسیدگی می‌کنند.

وی ادامه داد: در دنیا موضوع پیشگیری جلوتر از درمان است و باید در کشور ما نیز پیشگیری از معضلات اجتماعی در اولویت قرار بگیرد تا در جامعه مشکلات اینچنینی نداشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه در تهران شیرخوارگاه شبیر و ترکمانی وضع مطلوبی ندارد گفت: شیرخوارگاه شبیر قدمت بالای 50 سال دارد و نوسازی آن به زودی آغاز می‌شود.

سلیمی آشتیانی بیان داشت: دو سوم از هزینه‌های مراکز ما را مردم تقبل می‌کنند و با نظارت سازمان بهزیستی و دولت در صورتی که اقدامات مربوط به نیازمندان به دست مردم سپرده شود کارها سریع‌تر انجام خواهد شد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار