امروز : چهارشنبه ۹ فروردین ۱۳۹۶ - 2017 March 29
۰۴:۳۳
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 92036
تاریخ انتشار: ۸ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 28
سید نجیب حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در واکنش به اظهارات رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر که گفته ...

سید نجیب حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در واکنش به اظهارات رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر که گفته بود ﻗﺎﻧﻮﻥ ﺁیین ﺩﺍﺩﺭسی کیفری، تیر خلاصی است به مبارزه گفت: در این ارتباط خود مویدی باید توضیح دهد که منظورش کدام مورد بوده.

وی در پاسخ به این سوال که مشخصاً کجای قانون جدید مشکل دارد افزود: طبق اطلاعات کلی که من دارم، باید مسیر قانونگذاری را از طریق مجلس و مجمع تشخیص مصلحت نظام پیگیری می‌کردیم.

معاون امور اداری، مالی و امور مجلس ستاد مبارزه با مواد مخدر ادامه داد: در این میان اختلاف نظرهایی میان کارشناسان وجود داشت و طبق نظر ما، برخی از مواردی که در قانون جدید است کمرنگ دیده شده و توجه لازم به آن موارد نشده است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا مجازات‌ها کمرنگ شده‌اند، تأکید کرد: قطعاً بدانید که چه مجلس و چه مجمع تشخیص مصلحت نظام هیچ تعارفی با سوداگران مرگ نخواهند داشت و در این بخش هیچ مشکلی وجود ندارد.

حسینی تصریح کرد: مشکل در بعضی بخش‌هایی است که مربوط به کارهای روان درمانی، پزشکی،مددکاری و تسریع در رسیدگی به پرونده‌های قضایی از این دست موارد می‌شود.

وی گفت: با کار کارشناسی و پیگیری‌هایی که فرمانده ناجا و وزرای کشور و اطلاعات داشتند این مشکل برطرف خواهد شد.

معاون امور اداری، مالی و امور مجلس ستاد مبارزه با مواد مخدر در مورد زمان رفع این نواقص خاطرنشان کرد: هنوز قانون جدید اجرا نشده و تا 6 ماه زمان داریم که نواقص را در این مدت حل کنیم.

وی تاکید کرد: راه قانونی برای اصلاح قانون جدید مبارزه با مواد مخدر بسته نیست و می‌توان قوانین جدیدتر را جایگزین آن کرد.

به گزارش فارس، سردار علی مویدی، رئیس پلیس مبارزه مواد مخدر قانون جدید آئین دادرسی کیفری که اخیراً به تصویب رسیده است، را تیر خلاصی به سر قانون مبارزه با مواد مخدر عنوان کرده است.

وی گفته بود: متأسفانه کمیسیون حقوقی قضایی مجلس شورای اسلامی در قانون آئین دادرسی کیفری جدید  فضایی را برای قاچاقچیان و عناصر اصلی قاچاق کننده مواد مخدر ایجاد کرده است که قاچاقچیان به راحتی می‌توانند قانون را دور بزنند و از دست مأموران رهایی یابند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها