امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۰۵:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 92038
تاریخ انتشار: ۸ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 51
به گزارش گروه آموزش و پرورش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین محی‌الدین بهرام محمدیان، معاون وزیر آموزش و پرورش و ...

به گزارش گروه آموزش و پرورش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین محی‌الدین بهرام محمدیان، معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی با اشاره به سند تحول بنیادین نظام آموزش و پرورش کشور بیان داشت: برای نخستین بار در تاریخ آموزش و پرورش، واژه‌هایی مقدس چون «حیات طیبه و شکوفایی فطرت» وارد چرخه آموزشی شده‌اند که رساندن انسان به کمال و قرب الهی را هدف قرار داده‌اند.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدیان با بیان اینکه «ما فطرت را ممیز حیات انسانی می‌دانیم»، اضافه کرد : حیات انسانی با 5 عنصر تفکر، ایمان، علم، عمل و اخلاق در 4 عرصه ارتباط با خود، ارتباط با خلق(دیگران)، ارتباط با خلقت(آفرینش) و ارتباط با خالق(خداوند متعال) تعریف شده است که این تعریف به جمهوری اسلامی ایران اختصاص دارد و پایه تعلیم و تربیت ما قرار گرفته است.

معاون پژوهشی وزیر در ادامه تصریح کرد: معتقدیم استفاده از تفکر و اندیشه دیگران «آری» ولی کپی برداری «هرگز»؛ زیرا دین مبین اسلام متناسب با فطرت انسان‌هاست و سرشار از رهنمودهای سازنده‌ای است که اگر درست اجرا شود دنیا گلستان می‌شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها