امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۴:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 92050
تاریخ انتشار: ۸ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، خبرگزاری آسوشیتدپرس می‌نویسد: روشن نیست که وعده‌های آمریکا برای ارسال کمک‌های نظامی، به این ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، خبرگزاری آسوشیتدپرس می‌نویسد: روشن نیست که وعده‌های آمریکا برای ارسال کمک‌های نظامی، به این مخالفان تفاوتی در عرصه عمل ایجاد کند یا نه.

بنا بر این گزارش بسیاری از مخالفان معتدل بشار اسد حال به گروههای تندرو پیوسته‌ یا به ارتش دولت سوریه تسلیم شده اند. دولت آمریکا سعی دارد 500 ملیون دلار در جهت آموزش گروههایی که‌ آنان را معتدل می‌خواند، در نظر بگیرد، این بودجه بسیار بیشتر از هزینه‌ای است که «سی‌آی‌ای» برای آموزش صدها مخالف سوری در اردن ماهانه هزینه می‌کند.

آسوشیتدپرس می نویسد:‌ آمریکا مسیر دشواری را در آموزش نیروهای معتدل در پیش دارد چرا که آن‌ها دیگر ایدئولوژی اسلامگرایانه دارند.

روز گذشته جان کری در سفر به عربستان با «احمد الجربا» رئیس ائتلاف مخالفان سوریه دیدار کرد و از وی خواست در برابر گروههای تندروی در سوریه بایستد. در همین حین نیز باراک اوباما از کنگره خواستار تصویب کمک 500 ملیون دلاری به مخالفان سوریه شده است. البته مخالفانی که دولت آمریکا آن‌ها را «مخالفان معتدل» توصیف می‌کند.

ائتلاف مخالفان سوریه و ارتش آزاد، نهادهایی هستند که به شدت از سوی غرب و آمریکا در مبارزه با مردم و دولت سوریه حمایت می‌شوند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها