امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۱۰:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 92058
تاریخ انتشار: ۸ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 36
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در آمریکای لاتین، «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا به خانواده‌های آمریکای مرکزی درباره ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در آمریکای لاتین، «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا به خانواده‌های آمریکای مرکزی درباره خطر مرگ این کودکان مهاجر در طول سفر به مرزهای آمریکا هشدار داد.

اوباما در طول مصاحبه با کانال تلویزیون «ای.بی.سی» گفت: در صورتی که کودکان مهاجر غیر‌قانونی آمریکای مرکزی وارد سرزمین آمریکا شوند، بدون شک بیرون رانده خواهند شد.

به گزارش دولت آمریکا در اکتبر 2013 و اواسط ژوئن 2014 ،در مجموع 52 هزار کودک (عمدتا از آمریکای مرکزی) به طور غیر‌قانونی بدون خانواده خود از مرز آمریکا عبور کرده‌اند؛ بیش از 2 برابر این آمار در بین اکتبر 2012 و اواخر 2013 ثبت شده است.

بر اساس این گزارش، این کودکان کشور خود را برای یافتن کار و ایجاد زندگی بهتر ترک کرده‌اند.

در این بین تعدادی از آن‌ها توسط گروهی از قاچاقچیان انسان دستگیر شده و یا با قطار از مکزیک به مرز آمریکا رسیده‌اند.

اوباما اضافه کرد که کودکان مهاجر غیر‌قانونی در مرزهای آمریکا وضعیت نابسامانی در بازداشتگاه‌های این کشور دارند؛ نمی‌دانیم چه تعدادی از این کودکان مرده، مورد تجاوز جنسی و یا از قطار حین حرکت سقوط کرده‌اند.

«لیدووینا ماگارین»، معاون وزیر رسیدگی به امور شهروندان خارجی در ال‌سالوادور در نوزدهمین کنفرانس بین‌المللی مهاجرت در ماناگوآ (پایتخت نیکاراگوئه) گفت: بین 500 تا 600 کودکان تا 17 سال، روزانه به طور غیر‌قانونی وارد ایالت متحده آمریکا می‌شوند.

این مقام ال‌سالوادوری از مقامات واشنگتن خواست تا به این موضوع مبنی بر تحویل این کودکان به خانواده‌هایشان اهمیت دهند.

ماگارین اعلام کرد که کشور وی به همراه گوآتمالا و هندوراس از این کودکان آواره تا زمانی که به کشورشان بازگردند حمایت و محافظت می‌کنند.

به گزارش فارس، ماجرای مهاجرین غیر‌قانونی بازداشت شده که زندانی یا اخراج می‌شوند بحث و جدل بسیاری را در واشنگتن به همراه داشته است. جمهوری‌خواهان دولت باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا را به آسان‌گیری در این ماجرا متهم می‌کنند و دموکرات ها از بحران انسانی به‌وجود آمده گلایه دارند به ویژه که حتی در مراکز نگهداری این کودکان جای خواب مناسب وجود ندارد.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار