امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۱۶:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 92061
تاریخ انتشار: ۸ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، «سرگئی ناریشکین» رئیس دومای دولتی روسیه که ریاست هیئت روسی در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، «سرگئی ناریشکین» رئیس دومای دولتی روسیه که ریاست هیئت روسی در نشست مجمع عمومی پارلمانی سازمان امنیت و همکاری اروپا در باکو (پایتخت آذربایجان) را برعهده دارد، یادآور شد که برخی از کشورهای غربی حوادث واقعی در اوکراین را پنهان می‌کنند، البته این حقایق افشاء خواهند شد، اگر «گروه تماس اوکراین» در چارچوب این سازمان بوجود آمده و فعال گردد.

به گفته این مقام دوما، در حال حاضر امکان بسیار خوبی فراهم شده تا صلح و قانون مندی در اوکراین فراهم شده و این مسئله دقیقا مسئولیت نشست مجمع عمومی سازمان امنیت و همکاری اروپا است که با ایجاد این گروه تماس در این فعالیت کرده و نقش خود را در حل و فصل مشکلات حوزه فعالیت خویش نشان دهد.

ناریشکین تاکید کرد که برای حل و فصل اوضاع اوکراین اراده سیاسی همه طرفین مناقشه و همچنین تلاش همسوی جامعه بین الملل است و باید از همه امکانات مجمع پارلمانی در این راستا استفاده شود.

لازم به ذکر است، شب گذشته زمان آتش‌بس موقت یک هفته‌ای در مناطق دونتسک و لوهانسک به پایان رسید. «پترو پروشنکو» رئیس‌جمهوری اوکراین این آتش‌بس را برای مدت 72 ساعت دیگر (یعنی تا ساعت 23 روز دوشنبه) تمدید کرد.

نیروهای مسلح مردمی استقلال طلب نیز روز جمعه بعد از آگاه شدن از برنامه‌های صلح آمیز رئیس جمهوری اوکراین اعلام کردند که با ادامه طرح آتش‌بس موافق هستند.

مقامات مسکو حمایت خویش از طرح صلح پروشنکو و برقراری آتش بس را اعلام کرده و خواستار ادامه آن و آغاز گفتگوهای ملی بین نمایندگان دولت اوکراین و مناطق شرقی این کشور شده است.
انتهای پیام/ی
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها