امروز : شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 29
۱۷:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 92066
تاریخ انتشار: ۸ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 11
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «بی بی سی»، سازمان دیده بان حقوق بشر از عربستان خواست درباره گزارش‌هایی که ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «بی بی سی»، سازمان دیده بان حقوق بشر از عربستان خواست درباره گزارش‌هایی که در ارتباط با نصب بد‌افزار جاسوسی در تلفن‌های همراه معارضان این کشور منتشر شده توضیح دهد.

پیشتر گزارش شده بود که عربستان نرم افزارها‌یی برای جاسوسی در تلفن همراه معارضان خود نصب کرده و به این ترتیب تماس‌های این افراد را زیر نظر دارد.

این سازمان گزارش داد این بد افزار به وسیله شرکت ایتالیایی «های کینگ تیم» ساخته شده که تنها تلفن‌های همراه معارضان دولت عربستان در منطقه قطیف را که از سال ۲۰۱۱ تا کنون شاهد اعتراض‌هایی بوده را مورد هدف قرار داده است.

یکی از فعالان سازمان دیده بان حقوق بشر تأکید کرد که عربستان افرادی را مورد هدف قرار داده که در پی اقدامات سرکوب گرایانه دولت به شبکه‌های اجتماعی پناه برده بودند.

این بدافزار به دولت عربستان این امکان را می‌دهد که به فهرست شماره‌های تلفن، فهرست تماس‌ها، ارتباطات صاحبان تلفن‌های همراه در شبکه‌های اجتماعی و متن ایمیل‌های رد و بدل شده دست پیدا کند.

شیعیان عربستان اغلب در استان قطیف که در شرق عربستان واقع شده است متمرکز شده‌اند، از سال ۲۰۱۱ تا کنون در این منطقه اعتراض‌های گسترده‌‌ای در اعتراض به نقض حقوق بشر صورت گرفته که با سرکوب شدید دولت عربستان مواجه شده است.

انتهای پیام/ب 
برچسب ها:
آخرین اخبار