امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۳:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 9207
تاریخ انتشار: ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۴۳
تعداد بازدید: 107
زمان‌ رضااحمدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بهشهر،گفت: طی گزارش‌های مردمی، صبح امروز توسط ماموران حفاظت محیط زیست، دو قوی نابالغ از منزلی در ...

زمان‌ رضااحمدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بهشهر،گفت: طی گزارش‌های مردمی، صبح امروز توسط ماموران حفاظت محیط زیست، دو قوی نابالغ از منزلی در روستای «یعقوب‌لنگه» از توابع بخش مرکزی بهشهر به‌صورت زنده کشف و ضبط و متخلف به همراه پرونده به مراجع قضایی معرفی شد.

وی تصریح کرد: فرد متخلف در اظهارات اولیه از خرید قوها گفت؛ ولی با توجه به اینکه در سال گذشته 200 قو برای زمستان‌گذرانی به تالاب «لپو» زاغمرز در نزدیکی روستای یعقوب‌لنگه مهاجرت کردند احتمال می‌رود این قوها در همین مکان شکار شده باشند.

رضا‌احمدی در ادامه گفت: نگهداری هرگونه پرنده و پستاندار وحشی در منزل بدون اخذ مجوز محیط زیست، ممنوع است.

وی درباره اینکه آیا قوهای کشف شده در دامان طبیعت رهاسازی شدند، اظهار داشت: فعلاً نگهداری و مراقبت می‌شوند و پس از ترمیم، رهاسازی می‌شوند.

رضااحمدی در بخش دیگری از گفت‌و‌گو از دستگیری دو متخلف شکار در پناهگاه حیات وحش میانکاله خبر داد و گفت: این افراد در هنگام آغاز به شکار دستگیر و یک قبضه اسلحه غیرمجاز از آنها کشف و ضبط و پس از تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهشهر، تصریح کرد: با توجه به اینکه اکنون فصل تخم‌گذاری و جوجه‌آوری قرقاول در پناهگاه حیات وحش میانکاله است از کسانی که به‌عنوان ذی‌نفع در آنجا هستند به ویژه دامداران تقاضا داریم همکاری لازم را با ماموران محیط زیست داشته باشند و در صورت مشاهده شکارچیان، مراتب را به ماموران اعلام کنند.

وی در پایان گفت: قرقاول از گونه‌های حمایت شده است و شکار آن ممنوع است.
انتهای پیام/86001/ح20
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها