امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۹:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 92070
تاریخ انتشار: ۸ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 34
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «رویترز»، «اشرف العربی» وزیر برنامه ریزی مصر اعلام کرد که این کشور برای ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «رویترز»، «اشرف العربی» وزیر برنامه ریزی مصر اعلام کرد که این کشور برای فرار از کسری بودجه، قیمت سوخت و انرژی را افزایش خواهد داد.

به گفته العربی هزینه سوخت و انرژی در مصر از میانگین جهانی آن پایین تر است و دولت بیست درصد از بودجه را صرف هزینه‌های مربوط به انرژی در کشور می‌کند.

پیش از این دولت‌های قلی مصر نیز به دنبال افزایش قیمت سوخت و انرژی بودند که از بیم شعله ور شدن اعتراضات مردمی دست به این کار نزده بودند.

وزیر برنامه ریزی مصر که در جمع خبرنگاران  حاضر شده بود تأکید کرد که این کشور در سال جاری با کمبود بودجه 240 میلیارد پوندی روبه رو خواهد شد و در مدت زمان کوتاه پیش رو تصمیمات سختی گرفته خواهد شد و جامعه به نظر می‌رسد که آمادگی این تصمیمات را دارد.

این در حالی است که «عبدالفتاح السیسی» رئیس جمهور مصر در اقدامی از مردم این کشور خواسته برای رفع کسری بودجه به دولت کمک مالی کنند، بر همین اساس کمپین‌هایی از سوی حامیان وی برای جمع‌آوری وجه‌های مردمی تشکیل شده است.
انتهای پیام/ب 
برچسب ها:
آخرین اخبار