امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۲۳:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 92071
تاریخ انتشار: ۸ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 31
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، «نورمحمد نور» سخنگوی کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان امروز (شنبه 7 تیر) در ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، «نورمحمد نور» سخنگوی کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان امروز (شنبه 7 تیر) در یک نشست خبری گفت: کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان آمادگی کامل  دارد تا نتیجه ابتدایی انتخابات ریاست جمهوری این کشور را در زمان معین آن (یازدهم تیرماه) اعلام کند.

نور افزود: از مجموع 296 مرکز رای گیری که قرار بود بازشماری شود، آرای 226 مرکز شمارش شده است و مابقی آن بزودی بازشماری خواهد شد.

وی افزود که تمام شرایط «عبدالله عبدالله» برای بازگشت به روند انتخابات عملی شده و از این کاندیدای معترض خواست که هرچه زودتر به این روند بپیوندد.

در همین حال، کمیسیون شکایات انتخاباتی از بررسی‏‌ها در مورد مکالمات صوتی که از سوی «تیم اصلاحات و همگرایی» منتشر شده خبر داده و از این تیم ‎خواست که یک نسخه از این فایل را به صورت رسمی در اختیار آنان قرار دهد.

نور در پایان تصریح کرد: انتخابات مجددا برگزار نخواهد شد.

این درحالی ‎است که روز گذشته «محمد محقق» معاون تیم اصلاحات و همگرایی در گردهمایی که در شهر کابل برگزار شده بود، درخواست کرد، در مناطق که تقلب انجام شده مجددا انتخابات برگزار گردد.

طبق تقویم انتخابات افغانستان قرار است در 11 تیرماه، نتایج ابتدایی و در 31 همین ماه نتایج نهایی دور دوم ریاست جمهوری این کشور اعلام گردد.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها