امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۲۳:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 92075
تاریخ انتشار: ۸ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 34
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، شبکه تلویزیونی العربیه در خبری فوری اعلام کرد که ملک عبدالله بن عبدالعزیز پادشاه عربستان امیر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، شبکه تلویزیونی العربیه در خبری فوری اعلام کرد که ملک عبدالله بن عبدالعزیز پادشاه عربستان امیر خالد بن بندر معاون وزیر دفاع این کشور را برکنار کرد.

عربستان سعودی در چند ماه اخیر شاهد تغییرات متعدد در مناصب سیاسی، نظامی و امنیتی بوده است که این تحولات باعث شده است تا توجه ناظران سیاسی بیش از پیش به تحولات عربستان جلب شود.

پادشاه عربستان در ابتدای سال جاری، بندر بن سلطان را از ریاست دستگاه اطلاعاتی این کشور برکنار کرد و در اردیبهشت هم شاهزاده خالد بن سلطان پسر بزرگ ولیعهد اسبق یعنی سلطان بن عبدالعزیز را از معاونت وزیر دفاع برکنار و شاهزاده فهد بن عبدالله بن محمد بن عبدالرحمن آل سعود را به جای او منصوب کرد.

همزمان حسین بن عبدالله بن حسین القبیل رئیس ستاد مشترک عربستان نیز اجباراً بازنشسته شد.

ناظران براین باورند که تغییرات انجام شده را می‌توان بخشی از تلاش‌های ملک عبدالله برای مهیا کردن شرایط انتقال قدرت پس از خودش عنوان کرد. آنگونه که پادشاه عربستان عمل کرده او به گونه‌ای در حال تغییر و جابجایی مهره‌های شاهزاده‌هاست که فرزندان خودش جایگاهی تثبیت شده در قدرت داشته باشند. با تغییرات اخیر فرزندان سلطان بن عبدالعزیز، تضعیف شدند چرا که پست‌های کلیدی ریاست دستگاه اطلاعاتی، ریاست شورای امنیت ملی و معاون وزارت دفاع از دستشان خارج شد.
 
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها