امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۱:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 92079
تاریخ انتشار: ۸ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 39
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از سومریه نیوز، ابراهیم جعفری رئیس فراکسیون همپیمانی ملی عراق اعلام کرد که هیئت رئیسه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از سومریه نیوز، ابراهیم جعفری رئیس فراکسیون همپیمانی ملی عراق اعلام کرد که هیئت رئیسه این فراکسیون امروز نشستی برگزار کردند و تصمیم گرفته شد که نخست وزیر جدید عراق براساس قانون اساسی توسط این فراکسیون انتخاب شود.

جعفری همچنین با اشاره به اینکه اعضای فراکسیون در نظر دارند تا در اولین جلسه پارلمان عراق که قرار است روز سه شنبه آینده برگزار شود، شرکت کنند، افزود: همپیمانی ملی از همه نمایندگان و جریان‌های سیاسی خواسته حضوری مثبت در جلسه افتتاحیه پارلمان جدید عراق داشته باشند.

فراکسیون همپیمانی ملی بزرگترین فراکسیون پارلمان عراق است که در دوره دوم پارلمان عراق از ائتلاف میان احزاب و جریان‌های اصلی شیعه از جمله حزب الدعوه، جریان صدر، مجلس اعلای اسلامی عراق و تعدادی از احزاب کوچکتر تشکیل شد.

دیروز نوری المالکی نخست وزیر عراق اعلام کرد که کسانی که در به شکست کشاندن انتخابات ناکام بودند به دنبال ایجاد مانع در برگزاری نشست افتتاحیه پارلمان هستند چرا که ادامه عملیات سیاسی عراق باعث نابودی آنها می‌شود.

عراق در 30 ژوئن (10 اردیبهشت) شاهد برگزاری اولین انتخابات پارلمانی در این کشور پس از خروج نیروهای آمریکایی بود و نتیجه این انتخابات 19 روز بعد اعلام شد. براساس نتایجی که کمیساریای عالی انتخابات عراق اعلام کرد ائتلاف دولت قانون به ریاست نوری المالکی نخست وزیر این کشور با بدست آوردن 92 کرسی بالاتر از دیگر رقبا قرار گرفت. پس از ائتلاف دولت قانون، فراکسیون الاحرار وابسته به جریان صدر، ائتلاف مواطن به ریاست سید عمار حکیم، ائتلاف متحدون به ریاست اسامه النجیفی (رئیس پارلمان)،‌ ائتلاف الوطنیه به ریاست ایاد علاوی (نخست وزیر اسبق) و حزب دموکراتیک کردستان به ریاست مسعود بارزانی (رئیس منطقه کردستان) قرار گرفتند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها