امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۰۳:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 9209
تاریخ انتشار: ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۴۳
تعداد بازدید: 132
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی سازمان تدارکات پزشکی،مصطفی پریدار با اشاره به فعالیت‌های تولیدی سازمان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی سازمان تدارکات پزشکی،مصطفی پریدار با اشاره به فعالیت‌های تولیدی سازمان تدارکات پزشکی در خصوص داروها و رفع نیازهای دارویی – درمانی مردم خاطر نشان کرد: 70 درصد از نیازهای کشور در مورد سرنگ‌های 2و 5 و 10 سی سی و همچنین نیمی از سرنگ انسولین مورد نیاز کشور به تعداد 100 میلیون در داخل تأمین می‌شود.

وی با اشاره به ایجاد خط تولید جدید در سال جاری، عنوان کرد: با بهره‌برداری از خط تولید سرنگ انسولین در این سازمان، تعداد تولیدات به 200 میلیون قلم خواهد رسید.

پریدار اضافه کرد: در بخش دیالیز 70 تا 75 درصد از نیاز مردم در خصوص صافی و فیب دیالیز را تأمین می‌کنیم که از 4 هزار دستگاه مستمر در کشور برای امر خدمت رسانی 3هزار دستگاه مربوط به مجموعه سازمان تدارکات پزشکی کشور است.

وی با اشاره به اینکه تنها بخش کوچکی از مواد اولیه و خام تولیدات از خارج وارد و بقیه داخل سازمان سها از راه‌های مختلف تولید می شود، اذعان داشت : ارزبری مجموعه کارخانه‌های سازمان نزدیک به 100 میلیون دلار است که تا سال گذشته از طریق ارز مرجع تأمین ولی امسال با توجه به تغییر رویکردها و سیاست‌های کشور از طریق ارز مبادله‌ای تأمین می‌شود.

پریدار با اشاره به تعدیل هزینه‌های قیمت دارو و عدم افزایش قیمت دارو ها تا این لحظه در مجموعه هلال احمر گفت: هدف و رویکرد اساسی مجموعه هلال احمر کشور رفع نیاز از بیماران داخل کشور و اشباع مردم در سراسر کشور است و در صورت افزایش تولیدات به سمت صادرات نیز حرکت خواهیم کرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها