امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۱۲:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 92097
تاریخ انتشار: ۸ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 59
به گزارش خبرنگار هنرهای تجسمی فارس، این نمایشگاه که در بر گیرنده ٩٤ نقاشى و طراحى است، آثار معتبر را  از سال 1355 تاکنون رصد مى‌کند؛ این هنرمند ...

به گزارش خبرنگار هنرهای تجسمی فارس، این نمایشگاه که در بر گیرنده ٩٤ نقاشى و طراحى است، آثار معتبر را  از سال 1355 تاکنون رصد مى‌کند؛ این هنرمند هنرمند در این باره اذعان دارد : «با آنکه آثارم در طول این سالها به لحاظ ساختاری تغییرات زیادی نکرده اما رد زمانه در آنها پیداست؛ و روشن است تحت تاثیر شرایط جامعه در زمان خاص و قابل ارجاعى پدید آمده‌اند .»

منوچهر معتبر نمایش مرورى بر آثارش در گالرى آریانا را مهمترین نمایشگاه عمر هنرى‌اش خواند و گفت: «دوست داشتم در نمایشگاهی برگزیده‌ای از دوره‌هاى آثارم را به نمایش بگذارم، این فرصت آریانا به لطف امید تهرانى بوجود آمد و نسل جوان مى‌تواند برگزیده آثارم که از فارغ التحصیلى از دانشگاه هنرهای زیبا شروع مى شود را دنبال کند .»

در ابتکارى تازه از گالرى آریانا، بر روی دیوار بزرگی از گالری، عکسى از آتلیه و کارگاه شخصى معتبر نصب شده که پیش روى تصویر دو صندلى معروفى که او همه این سال‌ها آنها را سوژه نقاشى‌هایش قرار داده حضورى انسانى دارند تا مخاطب متوجه شود استاد نقاش در چه اتمسفرى این آثار را خلق کرده است.

آثار معتبر ابعاد کوچکی دارند و تقریبا در همه دهه‌ها اندازه کارها یکسان است، وی در این باره معتقد است : « هر هنرمند کادرمخصوص خود را دارد بعضی در کادر کوچک می توانند کار کنند و بعضی دیگر بلعکس تنها در کادر بزرگ کار می کنند. یکی داستان بلند و دیگری داستان کوتاه می سازد، هر فرد ابزار خاص خود را برای بیان احساسش در نظر می گیرد.»

منوچهر معتبر سال1315 در شیراز متولد شد. او به واسطه آشنایی با ناصر نمازی از شاگردان کمال الملک با نقاشی آشنا شد و سپس دردانشگاه هنرهای زیبا نقاشی خواند ؛ پس از آن برای ادامه تحصیل راهی نیویورک شد. او برنده مدال و دیپلم افتخار از نمایشگاه نقاشان معاصرجهان در موناکو در سال 1364 شده است. معتبر همچنین برگزاری بیش از30 نمایشگاه انفرادی و شرکت در 40 نمایشگاه گروهی در ایران و خارج را در کارنامه خود دارد. سال 1380 نیز برنامه مروری بر آثار او به همت انجمن نقاشان در خانه هنرمندان برگزار شد.آخرین نمایشگاه انفرادی منوچهر معتبر در  سال 1389 در گالری اثر برپا بود.

این نمایشگاه تا دوم مرداد ماه در گالری آریانا دایر است و علاقمندان مى توانند یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 5 تا ٨ بعد از ظهر از این آثار در گالرى آریانا واقع در الهیه ، انتهای خیابان مریم شرقی ، ابتدای خیابان فرشته (شهیدفیاضی) ، شماره ٩ دیدن کنند.
برچسب ها:
آخرین اخبار