امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۸:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 92102
تاریخ انتشار: ۸ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 84
حمیدرضا شاه آبادی مدیرعامل انتشارات الهدی در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌ در پاسخ به این سوال که ...

حمیدرضا شاه آبادی مدیرعامل انتشارات الهدی در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌ در پاسخ به این سوال که سه ماه از سال 1393 سالی که به عنوان اقتصاد و فرهنگ توسط مقام معظم رهبری نام گذاری شده، گذشته است، شما به عنوان یک ناشر و یک فعال فرهنگی‌ چه کردید،‌ گفت: ما به عنوان یک موسسه که فعالیت‌های فرهنگی‌اش گاهی رنگ اقتصادی هم می‌گیرد در حال گسترش فعالیت‌های خود در خارج از کشور هستیم،‌ صادرات کتاب را جدی‌تر پیگیری می‌کنیم خصوصا در حوزه صادرات کتاب به افغانستان منظم‌تر و با برنامه ریزی بیشتری فعالیت کنیم تا بتوانیم بازده اقتصادی  خوبی داشته باشیم.

وی افزود: در این مدت ساختار موسسه الهدی کاملا تغییر کرده و بخش‌های جدید برای آن تعریف شده است و امیدورایم با برنامه ریزی‌های مناسب برای فعالیت‌های آینده به اهدافمان برسیم البته مشکلات مالی و اعتباری سد راه ما شده و امیدواریم در آینده با دریافت اعتبارات و حل مشکلات مالی به اهداف خود برسیم.

شاه آبادی در پاسخ به این سوال که پس شما معتقدید متناسب با نام گذاری این سال در حد توان خود تمام تلاشتان را انجام داده‌اید و مشکلات مالی باعث به نتیجه نرسیدن آنها شده است،‌اظهار داشت: دقیقا. مشکلات مالی مشکل ما و بسیاری از موسسات فرهنگی است.

وی درباره ارزیابی‌اش درباره فعالیت‌های نهادها و موسسه‌های فرهنگی و تناسب آن با نامگذاری امسال اظهار داشت: من خیلی خوب اتفاقات فرهنگی و کارهای این نهادها را رصد نکرده‌ام اما احساس می‌کنم با توجه به مشکلات اقتصادی،‌ فعالیت‌ها نسبتا پذیرفتنی است.

مدیرعامل انتشارات الهدی درباره اتفاقاتی که باید در 9 ماه آینده سال در حوزه فرهنگ رخ دهد،‌گفت: مهم‌ترین اتفاقی که باید بیفتد تعریف خط مشی فرهنگی مشخص و دور شدن  تصمیم‌گیری‌های فرهنگی از سلایق افراد است و باید پیش از هرچیز دیگر در بعد کلان استراتژی فرهنگی کشور تعیین شود تا در قالب آن کار کنیم.

شاه آبادی در پاسخ به این سوال که تعیین استراتژی‌های کلان فرهنگی هم اکنون به عهده شورای انقلاب فرهنگی است و دقیقا منظور شما از تعریف شدن خط مشی فرهنگی چیست، اظهار داشت: در سطح کلان در شورای انقلاب فرهنگی این مباحث مطرح است اما وقتی به پای اعمال استراتژی‌های فرهنگی می‌رسیم شاهد دخالت سلیقه‌های فردی هستیم.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها