امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۲۳:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 92107
تاریخ انتشار: ۸ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 55
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌ نخستین نشست اعضای هیات مدیره اتحادیه ویدئو رسانه با سید صادق موسوی مدیر کل نمایش خالنگی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌ نخستین نشست اعضای هیات مدیره اتحادیه ویدئو رسانه با سید صادق موسوی مدیر کل نمایش خالنگی سازمان سینمایی در محل این سازمان برگزارشد و موارد متنوعی در این نشست مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

بنا بر این گزارش، در این دیدارابتدا مصطفی محمودی دبیر اتحادیه شرکتهای ویدئو رسانه ایران ضمن خیر مقدم به سید صادق موسوی آرزو کرد موفقیت های مدیریتی وی که پیش از این در حوزه های مختلف به ویژه هنرهای نمایشی زبانزد بود در حوزه گسترده نمایش خانگی نیز تداوم یابد. دبیر اتحادیه در ادامه  گزارش جامعی را از مجموعه فعالیت های انجام شده توسط این تشکل صنفی در سه سال گذشته ارائه داد و سپس به برخی مشکلات و تنگناهای پیش روی اتحادیه که در مدت سه سال گذشته سیر صعودی یافته  اشاره کرد و خواستار توجه بیشتر سازمان سینمایی به حوزه مهم نمایش خانگی شد.

در ادامه این نشست دکتر حمیدرضا نوروزی رییس اتحادیه شرکتهای ویدئو رسانه ایران با ابزار خرسندی از اینکه سازمان سینمایی پس از گذشت نه ماه از شروع به کارش توانست به آقای موسوی اعتماد کرده و سکان هدایت شبکه نمایش خانگی را به وی بسپارد با انتقاد از عدم توجه سیاستگذاران سازمان سینمایی در برگزاری نشست های تخصصی با دست اندرکاران بخش خصوصی شبکه نمایش خانگی وهمچنین نادیده انگاشتن  انبوه طرح‌ها و برنامه‌هایی که با هدف توسعه بازار و گسترش صنعت نمایش خانگی و همچنین صرف صدها ساعت کار تحقیقاتی برای رییس، مشاور و معاون سازمان سینمایی ارسال شده ادامه چنین روندی را حرکت در مسیر رییس و معاونان پیشین سازمان سینمایی دانست که نتیجه اش نیز به نابودی کشاندن فعالیت بخش خصوصی در شبکه سینمای خانگی است.

بر پایه این گزارش درنشست مذکور همچنین فرهاد رحمتی، جواد انصاری و حمیدرضا ریاحی سایر اعضای هیات مدیره اتحادیه به طرح دیدگاه‌های خود درخصوص موانع و مشکلات فراروی شبکه نمایش خانگی پرداختند. کاهش تصدی گری دولت در بخش های مرتبط با شبکه، پرداختن به امر نظارتی و پرهیز از دخالت‌های بی مورد در امور موسسات بخش خصوصی که باعث ایجاد بحران در شبکه و همچنین برهم خوردن وضعیت بازار و تقویت هرچه بیشتر کپی کاران و قاچاقچیان می شود، کاهش بروکراسی های پیچیده در مراحل صدور مجوز های مختلف، پرهیز از صدور بخشنامه های غیر تخصصی و همراهی و همدلی افزونتر با اتحادیه ویدئو رسانه برای پیشبرد امور از جمله مسائلی بود که در صحبتهای اعضای هیات مدیره اتحادیه شرکتهای ویدئو رسانه ایران با مدیر کل نمایش خانگی سازمان سینمایی مطرح شد.

این گزارش حاکیست: سید صادق موسوی با ابراز خرسندی از حضور هیات مدیره اتحادیه و برگزاری جلسه در نخستین روزهای کاری وی بر ضرورت توجه بیشتر بر صنوف تاکید کرد و یادآورشد: مطابق نظر ریاست محترم جمهوری تقویت و توجه بیشتر به بخش خصوصی می بایست در دستور کار قرار گیرد که علاوه بر این دیدگاه حضور گسترده تر اتحادیه شرکتهای ویدئو رسانه در تصمیم گیری ها و مشاوره برای تدوین آیین نامه ها و بخشنامه های مرتبط از جمله اهداف و برنامه های کاری من نیز قرار گرفته است.

مدیر کل شبکه نمایش خانگی با تاکید بر انجام مطالعات فراوان در بخش های مختلف شبکه سینمای خانگی توسط وی قبل از پذیرش این مسئولیت، اهمیت و تاثیر گذاری نمایش خانگی را در فرهنگ سازی عامه مردم و تامین اوقات فراغت سالم برای آحاد جامعه یاد آور شد و خاطرنشان ساخت: نمایش خانگی می بایست به عنوان یکی از ابزارهای مهم کمک به رشد و گسترش سینمای ایران جایگاه والاتری در عرصه سینما داشته باشد که امیدوارم با همکاری فعالان این حوزه بتوانیم ضمن ایجاد رابطه مستحکم فیمابین مجددا آرامش و اعتماد دو جانبه را به این حوزه بازگردانیم.

سید صادق موسوی با لزوم ادامه برپایی نشست های تخصصی با اعضای هیات مدیره و موسسات نمایش خانگی خواستار برگزاری مستمر جلسات دیگر با موضوعات تخصصی تر در حوزه نمایش خانگی شد و بر کاهش مشکلات موجود و رفع برخی موانع با همکاری و همیاری بیشتر صنف ظرف مدت کوتاه خبر داد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها