امروز : پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶ - 2017 March 30
۰۵:۵۹
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 92109
تاریخ انتشار: ۸ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به منظور پیگیری و آگاهی از روند اقدامات، برنامه‌ها و سیاست‌های اجرایی ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به منظور پیگیری و آگاهی از روند اقدامات، برنامه‌ها و سیاست‌های اجرایی نهادها و سازمان‌های فرهنگی و جلوگیری از هر گونه تشتت در چاپ تقویم موارد زیر در جلسه شورای فرهنگ عمومی مصوب شد.

* «صدور مجوز چاپ، تطبیق و نظارت بر انتشار تقویم رسمی کشور»

مصوب جلسه 618 مورخ 93/3/20 شورای فرهنگ عمومی

بر اساس این گزارش، مطابق ماده 5 آیین نامه «نحوه نام گذاری روزها و مناسبت‌های خاص» مصوب جلسه 648 مورخ 88/6/24 شورای عالی انقلاب فرهنگی ؛ کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی که تقویم منتشر می‌کنند، موظفند روزها و مناسبت‌های مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی را حسب مورد در متن یا ضمیمه تقویم درج نمایند.

بر همین اساس، در ششصد و هجدهمین جلسه مورخ 93/3/20 شورای فرهنگ عمومی موضوع یکسان سازی مناسبت‌های مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی مندرج در تقویم رسمی کشور، مطرح شد و به منظور پیگیری و آگاهی از روند اقدامات، برنامه‌ها و سیاست‌های اجرایی نهادها و سازمان های فرهنگی در راستای اجرای مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی و جلوگیری از هر گونه تشتت در تقاویم چاپی و ضرورت درج یکسان مناسبت‌های مصوب، موارد ذیل به تصویب رسید :

الف ) مرکز تقویم مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران تا پایان خردادماه هر سال، تقویم رسمی کشور را استخراج و برای اعمال و درج مناسبت های مصوب به دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی ارائه نماید.

ب ) معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان دستگاه ناظر بر فعالیت‌های چاپی در کشور، موظف است پس از تأیید و صدور مجوز چاپ تقویم از سوی دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی، نسبت به نظارت بر اجرای ضوابط شورای فرهنگ عمومی اقدام نماید.

ج ) معاونت مطبوعاتی و اطلاع رسانی به عنوان مرجع نظارت بر فعالیت‌های تبلیغاتی در کشور، موظف است پس از تأیید و صدور مجوز چاپ تقویم از سوی دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی، نسبت به صدور مجوز انتشار تقویم های تبلیغاتی اقدام نماید.

د ) کلیه مراکز، سازمان‌ها و نهادهایی که تقویم چاپ می‌کنند، موظف‌اند ضمن رعایت قوانین و مقررات، مجوز چاپ تقویم را قبل و بعد از چاپ برای ترخیص از چاپخانه، از دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی دریافت کنند.

ه) کلیه ناشران تقویم موظف‌اند یک نسخه از تقویم رسمی کشور را قبل از ترخیص از چاپخانه ، به دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی - به عنوان ناظر و مرجع صدور مجوز چاپ - ارایه دهند و پس از تأیید نهایی ، چاپخانه‌ها مجاز هستند نسبت به ترخیص آن اقدام نمایند.
علی جنتی
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رییس شورای فرهنگ عمومی
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار