امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۴:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 92110
تاریخ انتشار: ۸ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، گروهی متشکل از شاگردان زنده یاد محمدرضا لطفی  با همکاری ینیاد آفرینش های هنری نیاوران، جمعه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، گروهی متشکل از شاگردان زنده یاد محمدرضا لطفی  با همکاری ینیاد آفرینش های هنری نیاوران، جمعه 13 تیر 1393 دراین  مجموعه به اجرای برنامه می‌پردازند تا یاد و خاطره استاد خود را گرامی بدارند.

این برنامه با عنوان «به یاد استاد» و در دو بخش اجرا می‌شود. بخش نخست با «آواز اصفهان» آغاز و در «شور» به پایان می‌رسد؛ پیش درآمد «پرواز عشق»، تصنیف «گفتم غم تو دارم»، ساز و آواز، چهار مضراب، تصنیف «ما درس سحر در ره میخانه نهادیم»، ساز و آواز، تصنیف «راهی و آهی».

قطعه‌هایی که در بخش دوم نواخته و خوانده می‌شوند نیز به این شرح است؛ پیش درآمد همراه با آواز، چهار مضراب، تصنیف «ای عاشقان»، ساز و آواز و در بخش پایانی نیز قطعه‌ای ضربی نواخته می‌شود که با آواز همراه است.

قطعه‌هایی که در این کنسرت اجرا می‌شوند از ساخته‌های زنده یاد استاد محمدرضا لطفی هستند، در این میان تنها تصنیف «راهی و آهی» را محمد امین اکبرپور براساس شعری از هوشنگ ابتهاج ساخته است.

محمد امین اکبرپور نوازنده تار و سه تار، سجاد مهربانی (خواننده)، ماهور لطفی (تنبک)، مهرزاد هویدا (دف)، افسانه و نازلی جهانگیری (آواز) از شاگردان برجسته محمدرضا لطفی در چند سال اخیر هستند که به یاد استاد خود به روی صحنه می‌روند.

کنسرت «به یاد استاد» جمعه 13 تیر 1393 ازساعت 30/17 در فرهنگسرای نیاوران برگزار می‌شود.
 
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها