امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۸:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 92111
تاریخ انتشار: ۸ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 38
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حامد اصغری مدیراجرایی نمایشگاه گردهمایی نگارخانه های جهان گفت: با وجود صحبت های متعددی مبنی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حامد اصغری مدیراجرایی نمایشگاه گردهمایی نگارخانه های جهان گفت: با وجود صحبت های متعددی مبنی بر این عدم اقبال نمایشگاه گردهمایی نگارخانه های جهان، این نمایشگاه از سوی مخاطبان ایرانی با اقبال روبرو شد و عصر جمعه ششم تیرماه، دو نقاشی پیکاسو و سالوادر دالی که از گران ترین آثار این نمایشگاه بودند توسط یک مجموعه دار ایرانی به قیمت 110 هزار یورو به فروش رفت.
 
او افزود: اثر پیکاسو خواهر خوانده نقاشی است که 8/2 هزار دلار قیمت گذاری شده است. این اثر را پیکاسو به مناسبت تولدش در سال 1961 خلق کرده است که قیمت اولیه مجموعه دار خارجی 140 هزار دلار بود که با رایزنی 100 هزار یورو این اثر به فروش رفت.
 
مدیر اجرایی نمایشگاه نگارخانه های جهان ادامه داد: نقاشی سالوادر دالی هم به قیمت 9400 هزار یورو به فروش رفت. این اثر از سوی یک گالری اسپانیایی در این نمایشگاه به نمایش درآمده بود.
 
اصغری درباره وضیعت غرفه های گالری های اسپانیایی که در مراسم افتتاحیه هنوز آثارشان بر روی دیوار نصب نشده بود گفت: آثار این گالری ها در اداره کمرگ است و با نامه معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی امیدواریم این آثار تا پایان روز شنبه هفتم تیرماه ترخیص شوند و به نمایش درآیند.
 
او همچنین درباره تمدید زمان نمایشگاه گفت: این نمایشگاه تا روز یکشنبه تمدید شده است و مراسم اختتامیه نیز روز دوشنبه برگزار خواهد شد.
 
در نمایشگاه گردهمایی نگارخانه های جهان 400 اثر به نمایش گذاشته شده است که 240 اثر توسط نگارخانه های خارجی در این نمایشگاه به نمایش درآمده است که 160 اثر نیز از هنرمندان ایرانی در این نمایشگاه در معرض دید قرار گرفته که تاکنون آثار هنرمندان ایرانی با فروش 45 میلیون تومانی روبرو شده است.
 
نمایشگاه نخستین گردهمایی نگارخانه‌های جهان روز چهارم تیرماه با حضور 24 گالری خارجی و با نمایش آثاری از پیکاسو، خوان میرو آثار هنرمندان ایرانی در باغ موزه زندان قصر افتتاح شد و تا روز یکشنبه هشتم تیرماه ادامه خواهد داشت.  بانی برپایی این نمایشگاه موسسه نسل آفتاب است.
 
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها