امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۵:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 92117
تاریخ انتشار: ۸ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
«مریم محمودزاده» استاد حوزه و دانشگاه در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با بیان اینکه نمایشگاه ...

«مریم محمودزاده» استاد حوزه و دانشگاه در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با بیان اینکه نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم فرصتی مناسب برای معرفی عفاف و حجاب است، اظهار داشت: قرآن کریم به صورت خاص به عفاف و حجاب پرداخته است بنابراین شایسته است در زمان برگزاری نمایشگاه قرآن نیز مسئولان به معرفی و شناساندن حجاب برتر به بازدیدکنندگان اهتمام ورزند و به نوعی فرهنگ عفاف و حجاب را به تصویر بکشند.

وی با بیان اینکه در سال‌های اخیر فعالیت‌های خوبی در امور قرآنی رخ داده است، ادامه داد: اگر مفاهیم قرآن را به درستی برای افراد تبیین کنیم به طور حتم جوانان خود به خود حجاب را رعایت کرده و دیگر شاهد بروز مشکلات اجتماعی نخواهیم بود.

این استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به اینکه در سال‌های گذشته محصولات عفاف و حجاب خوبی در نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم عرضه می‌شد، افزود: خلأهای بسیاری در عرصه عفاف و حجاب وجود دارد که این امر به دلیل پرداختن سطحی به موضوع حجاب است بنابراین باید سعی شود به صورت عمقی فرهنگ عفاف و حجاب را در جامعه نهادینه کرد و در این راه خسته نشد.

محمود‌زاده با بیان اینکه ترویج عفاف و حجاب نیازمند فرهنگ‌سازی و فعالیت‌های مستمر است، افزود: عرضه محصولات فرهنگی تنها راهکار گسترش عفاف و حجاب نیست بلکه باید ابتدا به آموزش پرداخت چرا که علت بسیاری از ناهنجاری‌های عرصه عفاف و حجاب، ناآگاهی از اهمیت آن است.

وی با اشاره به ضرورت هماهنگی نهادهای فرهنگی و رسانه‌ها برای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب گفت: فعالیت‌های قرآنی تقریباً خوبی صورت گرفته است اما با توجه به اینکه جمهوری اسلامی ایران مدعی دفاع از اسلام و قرآن و همچنین حریم «اهل‌بیت(ع)» است باید در عرصه‌های قرآنی در جایگاه بهتری قرار گیرد.

این استاد حوزه و دانشگاه در پایان اظهار داشت: امسال نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم در باغ موزه دفاع مقدس برگزار می‌شود که امیدواریم بازدیدکنندگان در کنار بهره‌مندی از معنویت قرآن، از فضای روحانی باغ موزه دفاع مقدس نیز استفاده کنند.

انتهای پیام/ م.ا
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها