امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۹:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 92140
تاریخ انتشار: ۸ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۹:۰۶
تعداد بازدید: 74
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، اکبر ترکان امروز در نشست تخصصی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی که در هتل تهران برگزار شد، به تاریخچه شکل‌گیری مناطق ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، اکبر ترکان امروز در نشست تخصصی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی که در هتل تهران برگزار شد، به تاریخچه شکل‌گیری مناطق آزاد در دنیا اشاره کرد و گفت: بنادر آزاد برای رهایی از مسائل پیچیده و در هم تنیده ایجاد می‌شود و مناطق ازاد ایران هم شاید برای همین ایده‌ها به وجود آمد، اما بعدا شکل دیگری به خود گرفت و انگار ما تنها ماکت مقوایی از این مسئله درست می‌کرده‌ایم.

ترکان تصریح کرد: ما می‌خواستیم در مناطق آزاد قطب صادراتی درست کنیم، اما گذرگاه وارداتی ایجاد شد و آنقدر بندهای جدید مقرراتی در مناطق آزاد ایجاد کردیم که باید مناطق آزاد را آزاد کنیم.

وی به این نکته اشاره کرد که پیچیدگی‌های مقررات و مقررات ناسالم تاثیری در فضای کسب و کار و بهبود در مناطق آزاد نداشت.

رئیس شورای عالی مناطق آزاد با توجه به مسائل اجتماعی و مراقبت از فضاهای فرهنگی را دو نقطه‌ای عنوان کرد که در مناطق آزاد به آن توجهی  نشده و گفت: برای آنکه بتوانیم به چرخه صنعت و تجارت جهانی وصل شویم، باید برای خود یک پورت ایجاد کنیم که می‌تواند بندر دریای بندر هوایی یا حتی بندر زمینی باشد.

وی یکی از راه‌های ورود به این عرصه را شناخت روابط بین‌الملل دانست و افرزود ما به لحاظ فیزیکی فهمیده‌ایم یک پورت نیاز داریم، اما اگر از لحاظ نرم‌افزای ندانیم، بر چه اساس و دستوری باید کار کنیم و چگونه وارد چرخه حمایت با دنیا شویم، به جایی نمی‌رسیم.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار