امروز : چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 17
۱۹:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 92147
تاریخ انتشار: ۸ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۳۴
تعداد بازدید: 31
«صلاح بردویل» از رهبران جنبش مقاومت اسلامی فلسطین «حماس» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در نوار غزه تاکید کرد که ...

«صلاح بردویل» از رهبران جنبش مقاومت اسلامی فلسطین «حماس» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در نوار غزه تاکید کرد که در نوار غزه آنچه که داعش نامیده شود، وجود خارجی ندارد، چرا که در غزه ملتی زندگی می‌کنند که خواسته و چشم داشت آنها آزادی است نه اینکه آنها به منبع تروریسم تبدیل شوند.

بردویل این سخنان را در پاسخ به اظهارات یک مقام امنیتی مصری ایراد کرد که جمعه گذشته گفته بود، نیروهای امنیتی مصر 15 فرد وابسته به گروه تروریستی داعش را دستگیر کرده‌اند که تلاش داشتند، از طریق تونل‌های رفح از صحرای سینا به نوار غزه نفوذ کنند.

بردویل تاکید کرد که این سخنان، دروغ‌های جدیدی است که در چارچوب حملات سازمان یافته و سنگینی صورت می‌گیرد که حماس و مقاومت فلسطینی در نوار غزه را هدف قرار داده و از زمان برکناری محمد مرسی از قدرت در 30 ژوئن گذشته آغاز شده است.

از سوی دیگر، این رهبر حماس با دور از انتظار دانستن هرگونه تجاوز مجدد رژیم صهیونیستی به نوار غزه، آن هم در شرایط کنونی گفت: اطلاعاتی که در اختیار داریم، نشان می‌دهد که اسرائیل قصد تجاوز سراسری و فراگیر به نوار غزه را ندارد و آنچه مرتکب می‌شود، گلوله ‌باران‌ها و موشک‌ باران‌های سازمان یافته‌ای است که واکنش مقاومت فلسطینی را به دنبال نداشته باشد.

وی تاکید کرد: در این تردید وجود ندارد که مقاومت فلسطینی آماده پاسخگویی قدرتمند به هرگونه تجاوز جدید صهیونیستی به نوار غزه است.

بردویل اقدام دستگاه‌های امنیتی تشکیلات خودگردان در بازجویی از عامر أبو عیشه و مروان القواسمی، از رهبران حماس به اتهام مظنون بودن به دست داشتن در ربودن 3 شهرک نشین صهیونیست در نزدیکی الخلیل را «شرم‌آور» و آن را بخشی از وظیفه مزدوری این دستگاه برای رژیم صهیونیستی خواند.

وی خاطرنشان کرد: بدون تردید اسرائیل از این اقدامات به عنوان بهترین فرصت برای ضربه زدن به حماس و مقاومت فلسطینی استفاده می‌کند، اما کسانی‌که درصدد تسویه حماس در کرانه باختری هستند، بدانند که حماس در کرانه باختری حضوری فعال خواهد داشت و ریشه کن ساختن این جنبش در این منطقه خیال واهی بیش نیست.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار