امروز : جمعه ۳۰ تیر ۱۳۹۶ - 2017 July 21
۱۱:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 9215
تاریخ انتشار: ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۴۴
تعداد بازدید: 84
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه پرس‌تی‌وی، مقامات کلمبیایی اعلام کرند که «ارنستو هرتادو پنالوسا» رئیس امنیت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه پرس‌تی‌وی، مقامات کلمبیایی اعلام کرند که «ارنستو هرتادو پنالوسا» رئیس امنیت نیروهای مسلح فارک و بازوی راست رهبر این گروه چریکی کشته شده است.

وی که به نام «ال نگرو الیزر» معروف بود، به عنوان یکی از دستیاران نزدیک «رودریگو لاندونو اچیوری» فرمانده این گروه شناخته می‌شد.

«خوان کارلوس پینسون»، وزیر دفاع کلمبیا گفته است که ال نگرو الیزر، روز یکشنبه در درگیری با نیروهای ارتش در اطراف شهر هاکاری، واقع در ایالت "سانتاندر شمالی"، در شمال کلمبیا و در نزدیکی مرز با ونزوئلا کشته شده است.

وی در ادامه افزود: «به دنبال عملیاتی که ارتش کلمبیا و نیروهای پلیس انجام دادند، این فرد به همراه زنی چریک که به عنوان رئیس امورمالی برای گروه تحت مدیریت «ال نگرو الیزر» فعالیت می‌کرد، کشته شد.»

«ال نگرو الیزر»، فرمانده ستون در حال حرکت آنتونیو سانتوس بود که زیرمجموعه جبهه سی و سوم فارک است و حدود 270 هزار دلار به همراه خود داشت.

بنابر اطلاعات رسیده، او یکی از همکاران کلیدی ویکتور ناوارو، رئیس جبهه آزادی مردمی(ای پی‌ال) از جناح مخالف دولت و از متحدان مگاته‌ئو، بود که یکی از بزرگترین مافیای مواد مخدر در شمال کلمبیا محسوب می‌شود.

فارک قدیمی‌ترین گروه چریکی در کلمبیا است که از سال 1964، با دولت راستگرای این کشور می‌جنگد.

این گروه مبارز بیش از 9000 جنگجو دارد که در سراسر باریکه جنگل‌های شرقی این کشور جوزه آند، فعال هستند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار