امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۰:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 92156
تاریخ انتشار: ۸ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۳۴
تعداد بازدید: 24
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از میناب، سید عبدالکریم هاشمی نخل ابراهیمی پیش از ظهر امروز در جمع اعضا شورای اداری میناب با ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از میناب، سید عبدالکریم هاشمی نخل ابراهیمی پیش از ظهر امروز در جمع اعضا شورای اداری میناب با ذکر این مطلب که از سوء تدبیر، نداشتن نقشه راه و عدم اتحاد باید هراس داشت، اظهار داشت: ناکارآمدی مدیران موجب نارضایتی مردم از نظام می‌شود.

وی افزود: برخی از دستگاه‌ها و نهادها هستند که زندگی مستقیم مردم به عملکرد مناسب آنان وابسته است و اگر درست به وظایف خود عمل نکنند مشکلات گسترده‌ای را برای مردم به وجود می‌آورند.

هاشمی نخل ابراهیمی با بیان این که بحران آب در روستاها و مناطق میناب زندگی مردم را با مشکل مواجه کرده، اظهار داشت: تدبیر آب و فاضلاب در شهرستان و مرکز استان باید این وضعیت بحرانی را به حالت عادی برگرداند.

وی افزود: وجود شبکه‌های فرسوده و با عمر بالا، کمبود اعتبار و خشکسالی از موضوعاتی است که نمی‌توان منکر آن بود ولی بسیاری از مشکلات در حوزه آب شرب با رسیدگی و نظارت به موقع قابل حل است.

نماینده مردم میناب، جاسک، رودان، سیریک و بشاگرد در مجلس شورای اسلامی در ادامه با ذکر این مطلب که " مردم در اکثر روستاهای میناب واویلای آب دارند " افزود: مدیریت آب و فاضلاب باید در این راستا به صورت مجدانه و تا حل مشکل پیگیری کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر ضرورت برگزاری همایش جلب و جذب سرمایه گذار در میناب گفت: با ارائه راهکار باید برای تشویق، ترغیب، حمایت و جلب سرمایه‌گذار در میناب تلاش کرد.

هاشمی نخل ابراهیمی همچنین از فرماندار ویژه میناب خواست تا با تشکیل دبیرخانه ویژه جلب سرمایه‌گذار در میناب ابن موضوع در کوتاه‌ترین زمان پیگیری شود.

نماینده مردم میناب، جاسک، رودان، سیریک و بشاگرد در مجلس شورای اسلامی در ادامه راه‌های اصلی و فرعی میناب و روستاها و بخش‌های آن را نابسامان دانست و گفت: با رویکرد دولت طی دوسال آینده وضعیت در این بخش مطلوب خواهد بود.

وی وضعیت بهداشت و درمان در میناب را اسفناک دانست و گفت: از آنجایی که نیازهای بهداشتی و درمانی مردم فراوان و زیاد است، حوزه بهداشت و درمان باید مرتب بازسازی، بهسازی و توسعه یابد.

هاشمی نخل ابراهیمی با بیان اینکه مراکز درمانی در بخش‌های سندرک، بندزرک توکهور باید به صورت شبانه روزی فعالیت کنند، افزود: در بسیاری از مواقع تنها با یک عقرب گزیدگی افراد جان خود ا از دست می‌دهند.

این نماینده مجلس نبود همکاری و ارتباط مناسب و مستمر بین مدیران با نماینده مجلس و فرمانداری در ارائه اطلاعات صحیح از مشکلات حوزه کاری هر دستگاه را از مشکلات اساسی موجود در میناب ذکر کرد و گفت: متاسفانه شهرستان میناب در برخی حوزه‌ها دچار بحران ناکارآمدی، سوء تدبیر و عدم کفایت است.

وی با بیان اینکه بسیاری از طرح‌ها برای میناب مصوب و حمایت می‌شود ولی در عمل کسی پیگیر آن نیست، گفت: میناب نیازمند مدیران عملگرا است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در ادامه به تسهیلاتی که در حوزه کشاورزی، منابع طبیعی و صنعت، معدن و تجارت برای مناطق مختلف در نظر گرفته می‌شود اشاره کرد و با بیان اینکه اکنون شرایط مناسبی فراهم شده و سخت‌گیری بانک‌ها نیز کمتر شده، گفت: با اطلاع‌رسانی مناسب باید نسبت به ترغیب فعالان در این بخش‌ها تلاش کرد.

نماینده مردم شرق هرمزگان در مجلس شورای اسلامی در ادامه به تشریح طرح توسعه سواحل مکران پرداخت و گفت: در این طرح که بیش از 7 میلیون نفر تحت پوشش قرار می‌گیرند بیشترین جمعیت به هرمزگان تعلق دارد.

وی افزود: در طرح توسعه سواحل مکران، دولت مصمم به فراهم کردن زیرساخت‌ها است.

هاشمی نخل ابراهیمی اظهار داشت: اقدامات صورت گرفته در این طرح به سود کل منطقه است و شهرستان میناب با جمعیت 300 هزار نفر می‌تواند نقش اساسی در آن داشته باشد.

انتهای پیام/88004/ط40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها