امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۵:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 92159
تاریخ انتشار: ۸ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۳۴
تعداد بازدید: 22
علی اکبر سیاری، در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در مورد تفاوت‌های شبکه بهداشت حومه شهری با شبکه ...

علی اکبر سیاری، در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در مورد تفاوت‌های شبکه بهداشت حومه شهری با شبکه بهداشت روستایی گفت: بخشی از کارها همانی است که در شبکه روستایی در حال انجام است.

وی این فعالیت‌ها را مراقبت‌های پایه عنوان کرد و افزود: مسائل مربوط به بهداشت محیط، واکسیناسیون، مراقبت‌های مادر و کودک از جمله این اقدامات است که در شبکه بهداشت حومه شهر‌ها نیز انجام می‌شود.

معاون بهداشت وزیر بهداشت ادامه داد: بخشی از اقدامات نیز متفاوت خواهد بود به طور مثال طرحی در دست تهیه داریم که مخصوص بیماریهای غیرواگیر و ثبت ریسک فاکتورهای مربوط به سلامتی هموطنان می‌شود.

وی تصریح کرد: در این طرح ریسک فاکتورهایی تحت نظر قرار می‌گیرد که سبب مرگ زودرس می‌شود مانند عوامل سکته مغزی و قلبی.

سیاری به مرگی سالانه 43 هزار نفر به علت سکته مغزی و 93 هزار نفر به علت سکته قلبی در کشور خبر داد و گفت: برای تمام مردم پرونده سلامت تشکیل می‌شود و به هر کدام کارت سلامت تعلق می‌گیرد و ما بر اساس اطلاعات مندرج در این پرونده زمان سکته مغزی یا قلبی فرد را پیش بینی می‌کنیم تا فرد مراقبت‌ها از خود را افزایش دهد.

وی تاکید کرد: عواملی باعث سکته قلبی و مغزی می‌شود که ما با بررسی آنها می‌توانیم زمان احتمالی سکته مغزی یا قلبی را پیش بینی کنیم.

به گفته معاون بهداشت وزیر بهداشت، در شبکه بهداشت حومه شهرها خدماتی از قبیل مبارزه با آسیب‌های اجتماعی مانند ایدز و اعتیاد نیز ارائه می‌شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها