امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۰:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 92161
تاریخ انتشار: ۸ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۳۴
تعداد بازدید: 22
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، عبدالله عبدالله روز گذشته در دیدار با شماری از بزرگان و مردم ولایات ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، عبدالله عبدالله روز گذشته در دیدار با شماری از بزرگان و مردم ولایات «ننگرهار»، «پکتیا»، «پکتیکا»، «قندهار» و «هلمند» اظهار داشت: بیش از 2 و نیم میلیون رأی تقلب شده که این مسئله برای مردم افغانستان غیر قابل قبول است.

این کاندیدای ریاست جمهوری افغانستان تصریح کرد: تیم اصلاحات و همگرایی هرگز خواستار ایجاد بحران در اوضاع سیاسی افغانستان نیست، بلکه هدف آنان اعاده حیثیت روند انتخابات و حمایت از آرای مردم این کشور است.

وی خاطر نشان کرد: تیم اصلاحات و همگرایی دور اول انتخابات را که با مشکلات و تخطی‎های زیادی همراه بود، پذیرفت  و انتظار داشت که در دور دوم انتخابات نواقص و مشکلات دور اول رفع شود اما متأسفانه بر آن افزوده شد.

عبدالله افزود: در دیدار با رئیس جمهور افغانستان وعده داده شد که در صورت بی‎طرفی دولت، جایگاه کرزی در نظام‎های آینده محفوظ است.

وی با اشاره به اینکه به کرزی گفته است که اسناد کامل و متعددی از تقلب‌های انتخاباتی در اختیار دارد، گفت: رئیس جمهور هیچ توجهی به این مسئله نکرده است.

وی تصریح کرد: در آینده اسناد زیادی را از تقلب‌های گسترده انتخاباتی فاش می‌کند.

عبدالله با اشاره به اقدامات تیم «تحول و تداوم» تصریح کرد: آنان از ترس شکست در دور دوم انتخابات، به تقلب گسترده دست زده‎اند که میزان این تقلب به 2 ونیم میلیون رأی می‎رسد.

عبدالله افزود: با تمام توان تلاش خواهد کرد تا انتقال قدرت بر اساس آرای مردم و قوانین انتخاباتی صورت گیرد نه براساس تقلب.

دور دوم انتخابات ریاست جمهوری افغانستان در تاریخ 24 تیر برگزار شد.

پس از آن تیم اصلاحات و همگرایی اعلام کرد این انتخابات با تقلب‌های گسترده‌ای همراه بوده و نهاد‎های انتخاباتی نیز در این تقلب دخیل هستند.
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها