امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۱۱:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 92174
تاریخ انتشار: ۸ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۳۴
تعداد بازدید: 18
به گزارش خبرنگار انتظامی فارس، سردار محسن مهرایی اظهار داشت: در ماه مبارک رمضان با توجه به تغییری که در ساعات عبور و مرور و اوج ترافیک به خصوص در ...

به گزارش خبرنگار انتظامی فارس، سردار محسن مهرایی اظهار داشت: در ماه مبارک رمضان با توجه به تغییری که در ساعات عبور و مرور و اوج ترافیک به خصوص در شهرهای بزرگ به وجود می آید برنامه ریزی شده است تا بر اساس دو اولویت به تسهیل عبور و مرور در شاهراه های اصلی شهر کمک شود.

وی افزایش ایمنی عبور و مرور شهروندان را اولویت اول برنامه ریزی های پلیس ترافیک شهری دانست و افزود: برنامه های پلیس در این مورد برنامه های قبل از افطار  و برنامه های بعد از افطار را شامل می‌شود که طی برنامه ریزی ها در ساعات اوج ترافیک یعنی در ساعات شروع حرکت کارکنان از محل کار و بین ساعت 7 تا 8 صبح سعی می شود تا صبح ها از ترافیک روان به خصوص در شهرهای بزرگ برخوردار باشیم.

رئیس پلیس ترافیک شهری در ادامه با اشاره به اینکه اولویت دوم در برنامه ریزی های شهری، ارائه تسهیلات برای بعداز ظهر و قبل از افطار است تصریح کرد: در این ساعات معمولاً شاهراه های اصلی شهری دچار ترافیک شدیدی می‌شوند که با تدابیری که از 2 ماه قبل به این منظور اندیشیده شده است تلاش می شود تا از بار ترافیک این ساعات تا حد زیادی کاسته شود.

به گفته این مقام مسئول حضور مردم در تفرجگاه ها و مکان های تفریحی بعد از افطار نیز مورد توجه پلیس قرار گرفته و برای راحتی شهروندان بخش قابل توجهی از نیروی پلیس در فاصله بین افطار تا سحر در نقاط پرتردد کلانشهرها در نظر گرفته شده است.

حضور تیم های عملیاتی سواره به خصوص پلیس موتور سوار در برخی از نقاطی که تردد عابر پیاده در آنها بیشتر است از دیگر برنامه هایی است که مهرایی به آنها اشاره کرد و گفت: از توان موتوری پلیس در شب ها نیز استفاده زیادی خواهد شد.

رئیس پلیس ترافیک شهری در خصوص رعایت نکات ایمنی در ماه مبارک رمضان تاکید کرد: خانواده ها مراقب نوجوانان و جوانان خود باشند تا در ساعات بعد از افطار تا سحر با استفاده از وسایل نقلیه به خصوص موتور تردد کمتری در سطح شهر داشته باشند و در صورت نیاز به تردد حتما از کلاه ایمنی استفاده کنند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: پلیس در ایام ماه مبارک رمضان هیچ گونه نرمشی در خصوص متخلفان ترافیکی نخواهد داشت و با گروهی که بخواهند در وضعیت عبور و مرور شهری به بهانه ماه مبارک رمضان اخلال ایجاد کنند به شدت برخورد خواهد کرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها