امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۱:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 9222
تاریخ انتشار: ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۴۴
تعداد بازدید: 137
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری-اینترنتی «راس بالت»، در گزارش جدید وزارت امور خارجه آمریکا در مورد ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری-اینترنتی «راس بالت»، در گزارش جدید وزارت امور خارجه آمریکا در مورد «آزادی‌های مذهبی در جهان در سال 2012» یادآوری شده است که در بسیاری از کشورهای جهان وضعیت در خصوص تامین آزادی‌های مذهبی وخیم تر از قبل شده است.

نویسندگان این گزارش بعد از بررسی وضعیت در 200 کشور در مناطق مختلف جهان به رشد تمایلات ضد یهودیت در جهان اشاره کرده و یادآور شده‌اند که در کشورهایی همچون روسیه، چین، ایران، عربستان سعودی و جمهوری‌های آسیای مرکزی، همچنان آزادی‌های مذهبی بشدت نقض می‌شود.

در این گزارش آمده است که قدرت حاکمه در روسیه، نمایندگان اقلیت‌های مذهبی و سازمان‌های فعال در این زمینه را مورد تعقیب قرار داده و برای انجام مراسم و گردهم آیی از سوی آنان ممانعت ایجاد می‌کند.

«جان کری» وزیر امور خارجه آمریکا با خواندن این گزارش، این وضعیت را بسیار نگران کننده ارزیابی کرده است.

پیش از این نیز اعلام شده بود که به عقیده مقامات آمریکایی، بلاروس در زمره کشورهایی قرار دارد که حقوق و آزادی‌های فردی و مذهبی در پایین ترین سطح قرار دارد و این کشور در «فهرست سیاه» گزارش سالانه کمیسیون آزادی‌های مذهبی بین المللی آمریکا جای گرفته است.

«کنستانتین دالگوف» نماینده ویژه وزارت امور خارجه روسیه در امور حقوق بشر، دموکراسی و ارجحیت قانون بارها در واکنش به این قبیل گزارشات منتشره در آمریکا، با اشاره به شواهد و مدارک، در خصوص موارد متعدد نقض حقوق و آزادی‌های فردی و اجتماعی در ایالات متحده  گوشزد کرده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها