امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۰:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 92229
تاریخ انتشار: ۹ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۱:۱۴
تعداد بازدید: 63
علی عبدی عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تهران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس ...

علی عبدی عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تهران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به عملکرد وزارت علوم در 9 ماه گذشته گفت: منشی که وزارت علوم در پیش گرفته‌ با شعار دولت سازگاری ندارد. شعار دولت که دوری از افراط و تفریط و اعتدال بود در وزارت علوم دیده نمی‌شود و متاسفانه روش وزیر علوم کاملا عکس شعار رئیس‌جمهور است.

وی افزود: شعار اعتدال رئیس جمهور در وزارت علوم خاک می‌خورد چراکه در یک سال گذشته بسیاری از رؤسای دانشگاه‌های کشور که جهت‌گیری‌های سیاسی نداشتند، از درجات علمی بالایی برخوردار بودند و وجهه علمی آنان نمایان بود، برکنار کرد. 

این فعال دانشجویی با اشاره به گماردن افراد حاشیه‌دار در دانشگاه‌ها گفت: افرادی به سرپرستی دانشگاه‌ها منصوب می‌شوند که فضای دانشگاه را در گذشته ملتهب کرده بودند و دانشگاه را به سمت باندبازی و گروه‌بندی‌های سیاسی پیش برده بودند. حال نیز این افراد بر اساس سابقه آنان روند پیشرفت علمی کشور را کند خواهد کرد.

عبدی با انتقاد از رویکرد وزارت علوم در قبال شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: ما از رئیس‌جمهور می‌خواهیم مسیر اشتباه وزارت علوم و رویکرد این وزارتخانه را با شورای عالی انقلاب فرهنگی تصحیح کند چرا که اقدامات فرجی‌دانا به خود دولت و جایگاه رئیس‌جمهور در شورای عالی انقلاب فرهنگی ضربه می‌زند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: خواست ما از مجلس این است که هر چه سریع‌تر برای کمک به دولت پیرامون رویکرد وزارت علوم اقدام کند تا بیش از این به پیشرفت علمی کشور ضربه نخورد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها