امروز : چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 22
۲۰:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 92238
تاریخ انتشار: ۹ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۱:۱۴
تعداد بازدید: 40
به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، جامعه روحانیت مبارز با صدور بیانیه‌ای حلول ماه مبارک رمضان را به عموم مسلمین جهان ...

به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، جامعه روحانیت مبارز با صدور بیانیه‌ای حلول ماه مبارک رمضان را به عموم مسلمین جهان تبریک گفت و در آستانه ماه استجابت دعا، همنوا با دعای خیر ملت مومن، از بارگاه حضرت حق، برای وجود پر خیر و برکت آیت الله مهدوی‌کنی شفاء، عافیت و سلامت طلب کرد.
متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

«أَیُّهَا النَّاسُ إِنَّهُ قَدْ أَقْبَلَ إِلَیْکُمْ شَهْرُ اللَّهِ بِالْبَرَکَةِ وَ الرَّحْمَةِ وَ الْمَغْفِرَةِ...شَهْرٌ دُعِیتُمْ فِیهِ إِلَى ضِیَافَةِ اللَّهِ وَ جُعِلْتُمْ فِیهِ مِنْ أَهْلِ کَرَامَةِ اللَّهِ.»

شعبان‌المعظم، ماه منیر رسول‌الله (ص) ماهی که با نام نامی سیدالشهدا (ع) آغاز شد و با یاد یادگار آل‌محمد (عج) به کمال رسید، اینک به فرجام خود نزدیک می‌شود تا دعای "اللهم ان لم تکن غفرت لنا فیما مضی من شعبان فاغفرلنا فیما بقی منه" به همراه اشک حسرت مؤمنان، زیور قنوت نمازشان باشد. خدا را شاکریم که بر ما منت نهاد تا دیگر بار جسم و جان را در فیض جاری اقیانوس "شهرالله" تطهیر کنیم و حکمت شگرف "ما خلقت الجن و الانس الان لیعبدون" را در آیینه رمضان نظاره‌گر باشیم.

جانمایه روزه‌داری، در بیان اولای دین مبین، کسب تقوا و پرهیز از محرمات الهی است. این انگیزه شریف، آنگاه که ذهن و زبان مومن را از نور معرفت لبریز کند، با عبور از قلمرو فردی، به تنظیم روابط اجتماعی می‌انجامد  و جامعه را به صلاح و فلاح فرا می‌خواند. روزه‌دار راستین، جامعه ساز و مسئولیت‌پذیر است. والاترین ثمره جدو جهد سی روزه مومنان در لبیک به دستور "استعینو بالصبر و الصلاة" و مسجد‌نشینی و مناجات و قرآن بر سر گرفتن و تعدیل غرایض همراه با تعالی روح، "مواسات" و همبستگی جمعی است.

در ادامه این بیانیه آمده است: نشان این همبستگی نیز چنانکه در قول و فعل اهل بیت (ع) پیدا است، توجه به نیازمندان، صلح و رحم، محبت، غفر و خیرخواهی است و در یک کلام پاسداشت مرزهای شرعی اخلاقمداری و معنویت در سپهری اجتماعی است. هر مرد و زن مسلمان که با این دانایی به استقبال رمضان برود، روزه در مکتب «صبر جمیل» می‌بیند و با عبور از خود، «امت» را پاس می‌دارد و به «حیات طیبه» می‌رسد.

جامعه روحانیت مبارز از همه علماء، ائمه جمعه و جماعات، خطباء، صداوسیما، رسانه‌ها و صاحبان تریبون می‌خواهد در ترویج این فرهنگ تعالی و توسعه این مفاهیم حیاتبخش، اهتمام کافی نموده و از فرصت رمضان کمال استفاده را بنمایند. توجه به فرهنگ متعالی دینی و ارزشهای اجتماعی ما، سرمایه اصلی رشد و شکوفایی و اقتدار ملی است. تلاش برای تعمیق و تصحیح فرهنگی رسالت همگانی است.

این بیانیه می‌افزاید: ملت آگاه و مؤمن! اینک که سرزمین اسلامی ما در صحنه‌های مهم خارجی و مقابله با تحریم و در راه رشد اقتصادی، شرایط خاص و همراه با تحول را تجربه می‌کند، بیش از پیش نیازمند همبستگی است. اکنون ایران اسلامی در آستانه گرفتن تصمیمات بزرگ و تعیین‌کننده است. در صحنه داخلی، باید از چرخه معیوب اقتصادی خارج شویم. در حوزه روابط خارجی با اراده‌ای محکم وهوشمندی و پایداری و رعایت عزت و مصلحت باید موانع رشد را برداریم و از منافع و حقوق خود حفاظت کنیم. این خواسته‌ها با مشارکت همه ملت و گروه‌ها ممکن است. بی‌گمان، در این مسیر پر پیچ و خم و طولانی، دولت خدمتگزار باید از حمایت همه طبقات و پشتوانه مردمی برخوردار باشد، بدبینی، بی‌اعتمادی، دستیابی به نتیجه دلخواه مطلوب رهبری و مردم را دشوارتر می‌کند و بیش از پیش دستمایه اسلام هراسی و ایران ستیزی می‌گردد. از یاد نبریم که سیره رهبر آگاه و فرزانه نظام، همواره تاکید بر همنوایی و پیوستگی میان قوا و دوستداران انقلاب و اتکاء به مردم و تأکید بر اصول و آرمان‌های اسلامی بوده است.
در این بیانیه تاکید شده است: تاریخ ما نشان می‌دهد که اصلی‌ترین مانع بر سر منافع بدخواهان ایران و اسلام، باورمندی مردم این سرزمین به اصول و آرمان‌هاست. مردم و مدیران انقلابی ما به خوبی دریافته‌اند که هیمنه بین‌المللی کشورمان و خنثی کردن ماجراجویی‌های دشمنان با کمترین هزینه ارمغان همین همراهی‌هاست. به هوش باشیم که اختلاف و بددلی و خودخواهی و گروه‌گرایی، این باورهای مقدس و اصیل را تباه نکند!

آنچه امروزه از پریشانی و ناآرامی و جهل و خشونت در عراق می‌گذرد، حاصل تبانی نامبارک فتنه‌گران و دشمنان دیرینه امت اسلامی است. استکبار، صهیونیسم جهالی وحاکمان وابسته و ستمگر منطقه با به خدمت گرفتن مثنی غافل و سربازان بی‌جیره و مواجب خشونت و ترور، پی در پی در آتش نامقدس این فجایع ضدانسانی می‌دمند و آسایش و ثبات را از ملت مظلوم عراق سلب کرده‌اند. دفاع از امت اسلامی و اسلام عزیز، جلوگیری از قتل و خونریزی، رسالت حتمی و یا بسته همه اهل اسلام است. چنانکه رهبر فرهیخته ما فرمود عراق آن گاه روی آرامش خواهد دید که بیگانگان دست از دخالت و عداوت در آن بردارند. آفرین بر مراجع گرانقدر دینی و بخصوص حضرت آیت‌الله العظمی سیستانی که توجه آگاهانه به خطرات پیش آمده برای امت اسلامی را وظیفه و رسالت خود دانستند و آن را با صلابت و صراحت اعلام داشتند. دیدیم که ملت مسلمان عراق نیز به دعوت مرجعیت والای شیعه، صمیمانه، پاسخ مثبت داد و برای دفاع در مقابل تجزیه‌طلبی و واپس‌گرایی و فتنه گری‌های، گام پیش نهاد. بر همه ما است که از آرمان به حق و انسانی ملت عراق حمایت و دفاع کنیم.
این بیانیه می‌افزاید: انقلاب اسلامی ایران برای پاسداری از کیان اسلام، مرز نمی‌شناسد و خود را به هیچ سرزمینی محدود نمی‌کند. امت واحده اسلامی، در ایران و سوریه و افغانستان و عراق، کرانی واحد دارد. انتخابات سوریه ادامه روند اصلاحی دولتمردان آن دیار برای پاسخگویی به مطالبات مردم سوریه است. همچنین برگزاری انتخاباتی سالم در افغانستان با مشارکت دولتمردان و نهادهای بین‌المللی زمینه ساز اجرای خواست مردم خواهد بود.

جامعه روحانیت مبارز از همه حرکت‌های صحیح، مردمی و قانونی ملت‌های مسلمان منطقه حمایت می‌کند و به همه اختلاف‌انگیزان، جنگ‌طلبان و عاملان بیگانه هشدار می‌دهد و مطمئن است سرنوشت شوم و دردناکی در انتظار آنان است.

در ادامه این بیانیه با اشاره به کسالت رئیس مجلس خبرگان رهبری آمده است: در روزهای گذشته مردم سرزمین ما با حادثه ناگوار بیماری حضرت آیت‌الله مهدوی‌کنی روبرو شد. این سرباز وفادار و راستین اسلام و اهل بیت (ع) و یار پارسا و فداکار انقلاب اسلامی و حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری از سرمایه‌های ارزشمند نظام و مردم ما است. در آستانه ماه استجابت دعا، همنوا با دعای خیر ملت مومن، از بارگاه حضرت حق، برای وجود پر خیر و برکت ایشان شفاء و عافیت و سلامت طلب می‌کنیم.

در طلیعه ماه قرآن، نام و یاد امام راحل عظیم‌الشأن را گرامی می‌داریم و برای او رحمت واسعه الهی را آرزو می‌کنیم. خداوندا به پاس قداست این ماه، نظیر لطف دوستان و بندگاننت برنگردان و رهبر معظم انقلاب و مدیران خدوم نظام اسلامی را توفق ده. برای مردم عزتمند ما و امت اسلامی، سرافرازی و پیروزی مقدرکن و عنایات خاصه حضرت ولی عصر (عج) را چراغ راه ما در سیر به سوی تعالی قرار بده. اللهم رفقنا لما تحب و ترضی.
قائم مقام دبیر کل جامعه روحانیت مبارز

«محمدعلی موحدی‌کرمانی»
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار